Tüm Saç Renkleri

Perde ölçüsü nasıl alınır?

Tül perde ölçüsü nasıl alınır?

Tül perde ölçüsü perdenin kullanılacağı mekana göre değişebilir. Salonlarda kullanılan perdeler genelde geniş tutulur ve uzunluğu yere kadar olur. Yere kadar uzanan perdeler parkeye değecek yükseklikten 3 santim eksik olarak sipariş edilir. Eğer mermere kadar uzanacak bir perde diktirecekseniz mermere değecek uzunluktan 2 santim kısa sipariş etmelisiniz.

Pileli perdenin genişlik ölçüsünü almak oldukça kolaydır, direk duvardan duvara ölçmelisiniz. Pileli perdelerde 1 metre uzunluk için 2,5 metre oranında tül kesilmelidir.  Tül perdelerin genişliği pencereden itibaren 15 er santim daha geniş olmalıdır.

Fon perde ölçüsü alırken kornişden yere kadar uzunluğu ölçüp 3 cm eksik sipariş etmelisiniz. Yere yığılma şekilde bir görüntü elde etmek istiyorsanız kornişden yere kadar ölçülen uzunluğa 15 santim daha ekleyerek sipariş etmelisiniz. Fon perdeyi dekor amacıyla kullanacaksanız genişliğini fazla tutmamalısınız. Aksi takdirde içeri giren güneşi engeller. Dekor olarak kullanacağınız fonun ideal en genişliği 80 santim civarında olmalıdır.

perde ölçüsü nasıl alınır? 1
Kaynak: @anonimperde

Stor perde ölçüsü alırken stor perdenin nasıl görünmesini istediğinize karar vermelisiniz. Eğer storun camın içine tam oturmasını istiyorsanız pencerenin pervazlarından iç genişliği ölçün. Genişliğe ve uzunluğa göre sipariş verin. Eğer storun pencerenin dışına taşmasını istiyorsanız pencerenin ölçülerini çerçevenin dışından ölçmelisiniz. Stor genişliğini hesaplarken bu ölçüye ek pay olarak 10-15 santim ilave edin. Bu paya binme payı denir. Aynı işlemi uzunluk içinde yapın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et