implant
Tüm Saç Renkleri

Arap Sabunu Kullanmak için 9 Önemli Neden

Anne ve baba olduktan sonra arap sabunu’nun ev temizliğimizde ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamış olduk. Öncesinde de bu malzemeyi kimyasallar ile birlikte kullanmıştık. Şimdilerde ise temizlik malzemesi olarak neredeyse her alanda kullanmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda arap sabunu hakkında bilmeniz gereken hemen hemen her şey hakkında bilgiler ile birlikte nerelerde kullanıldığını, sağlık açısından avantajlarını, içeriğini ve nereden satın alabileceğiniz dair genel bilgileri bulabilirsiniz.

Ev temizliğinde sağlıklı, ekolojik ve kimyasallardan uzak temizlik malzemeleri kullanmamız özellikle bizim gibi bebekli aileler için çok önemlidir. Biz bu nedenle kimyasal bileşenlerden uzak, özellikle bebeklere zarar vermeyecek temizlik malzemelerinin neler olabileceğine dair pek çok araştırma yaptık, bu konuda yazılmış makale ve kitapları okuduk ve bir kaç malzemede karar kıldık. Bu malzemeler ekolojik ürünler ile kendi hazırladığımız kendin yap temizlik malzemeleri, arap sabunu ve özellikle bulaşık ve çamaşır makinası için organik olarak satılan temizlik malzemeleri.

Arap Sabunu Neden Dağa sağlıklı ve Doğal ?

1- Bu temizlik malzemesinin en önemli içeriği Potasyum hidroksit‘tir. Bununla birlikte içeriğinde

Nebati yağlar: Balıktan elde edilen yağlar olduğu gibi, Keten, Kenevir ve Karanfilden elde edilen yağlar da kullanılmakta.

2- 5ºc’nin altında donmaya başlarken, 25ºc’den sonraki sıcaklıklarda buharlaşmaya başlamakta.

Arap Sabununun Kullanıldığı Alanlar

En eski temizlik malzemelerinden biri olan bu ürün adeta bir mucize gibidir. Günümüzde kimyasal malzemelerin temizle gücü, reklam kampanyaları ile birlikte kullanımı azalsa da değerini bilenler için vazgeçilmez olduğunu söylemek gerekir. Aşağıdaki listede kullanım alanlarını sizler için sıralamaya çalıştım.

Her alanda temizlik malzemesi olarak kullanılmaktadır. Sarı ve yeşil olmak üzere iki rengi olmakla birlikte en çok sarı renkli ürün kullanılmaktadır.

Ben ürün markası verecek olursam miss arap sabunu ürününü kullanıyorum. 1.5 lt olarak satılan bu ürün her hafta iki kere temizlik yapsam bile aylarca gidiyor. Az bir miktarda suya karıştırıp sonra suyu iyice çalkalamam ile rahatlıkla kullanılabildiğini söyleyebilirim.

Temizlikte kullanım alanları;

Laminat
Halı
Taş ve mermer zeminler
Parke, Ağaç zeminler
Merdiven ve Kolidor temizliği ( Çoğu devlet dairesinde kullanılır )

Beyazlatıcı olarak;

Eskiden cilt beyazlatma’da ve çamaşırları beyazlatmak için;

Saç Boyasını Yok Etmek için;

Çoğu kuaför saçlarda istenmeyen saç boyalarını almak için arap sabunu kullanılırdı.

Ekolojik Tarım ilacı Yapımında

Sarımısak ve sıvı yağ ile karıştırıldığında tarım ilacı olarak pek çok çiftçi tarafından kullanılmaktadır.

Köpek Şampuanı olarak;

Diğer sabunlara göre ph değeri çok düşük olduğundan köpekler için şampuan niyetine kullanılabilir. Tüylerin ter temiz olmasını ve parlamasını sağlar.

Kullanmak için Bir kaç Neden Daha

Her ne kadar kimyasal olsa da doğal olana en yakın ürünlerin başında gelir.

Temizlik ürünlerinde alerji ve egzaması olanlar için vazgeçilmezdir.

Bebekli ailelerde ev temizliği için en güvenilir temizlik malzemesidir.

Fiyatı diğer temizlik ürünlerine göre çok uygundur. Çok az bir ürün ile ev temizliğinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et