Tüm Saç Renkleri

Çam yağı- Kullanımı ve kullanıcı Yorumları

Öncelikle belirtelim çam yağı ile Çam Terebentin yağı aynı şeyler değildir. Pek çok sitede çam yayı diye geçer Ancak saç dökülmesini önleyen, yeni saç çıkmasını sağlayan ve saçı çok hızlı bir şekilde uzatan Çam Terebentin yağıdır. ( Ancak saça zararı da vardır, aşağıdaki görsele tıklayarak konu hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. )

ÖNEMLİ: çam terebentin reçineden yapılırken çam yağı, çam yapraklarından elde edilir.

çam yağı- kullanımı ve kullanıcı yorumları 1

Çam esansiyel yağı

Çam yağı aslında Çam esansiyel yağı olarak geçer. Çam yapraklarından elde edilir ve 2019 yılı itibarı ile litre fiyatı 1.600-2.000 tl civarındadır.

çam yağı- kullanımı ve kullanıcı yorumları 2

Çam Yağı ne işe yarar? Çam yağı hızlı saç uzaması ve saç dökülmeleri için değil aşağıda listede açıklamasını yaptığımız genel sağlık sorunları nedeni ile sıklıkla kullanılır.

Çam yağı kullananların yaptığı yorumlar

Saç dökülmesinden ziyade, saç uzamasına faydası olduğunu düşündüğüm yağ.
kısa kestirdiğim saçlarımın uzarken o arada kalma aşamasını hızlı geçirmek için kullanmaya başladım. yaklaşık 3 aydır şampuanımın içine birkaç damla karıştırarak kullanıyorum. saçlarım normalde aşırı yavaş uzuyor fakat çam yağı kullanmaya başladığımdan beri gerçekten hızlı uzamaya başladı. tek tük de yeni saç çıkardı ama sözünü etmeye bile değmez, o kadar az.

https://eksisozluk.com/entry/44682378

Çam Yağı Nerelerde Kullanılır

Çam yağının faydaları ve sağlığa etkileri uzmanlar tarafından aşağıda sıralanmıştır.

Cilt bakımı:

Çam esansiyel yağının en önemli sağlık faydalarından biri, çeşitli cilt problemlerinin tedavisinde rol oynamaktadır. dermatologlar sedef hastalığını, kaşıntı, sivilceleri, egzamayı, deri hastalıklarını, zayıf cildi, uyuzları, yaraları ve pireleri tedavi etmek için genellikle yağ tayini yapar. size dengeli, pürüzsüz, yenilenmiş ve parlak cildi verir ve aynı zamanda cildinizin sağlığına böyle olumsuz bir etkisi olabilecek serbest radikallerin antioksidanı olarak da işlev yapabilir. serbest radikaller, sağlıklı deri hücrelerine saldırırlar ve mutasyona neden olurlar; bu da erken yaşlanma, kırışıklıklar ve sarkma cildi ile sonuçlanır. çam esansiyel yağı bu olumsuz etkilerle mücadele edebilir.

Kozmetik:

Çam esansiyel yağı da büyüleyici bir öz sahibidir ve kullanılan kozmetiklere tatlı bir aroma verir. parfüm ve kokulu ürünler yapmak için de kullanılır. ayrıca, çam esansiyel yağı saç derisinden saç dökülmesine neden olabilir ve yaygın olarak masaj yağı ve banyo yağı olarak kullanılır. bu nedenle çam yağını sıkça sabunların bir parçası ve hatta temizleme ürünleri olarak görüyorsunuz.

çam yağı- kullanımı ve kullanıcı yorumları 3

Metabolizma:

Çam esansiyel yağı metabolizmayı da arttırır ve aktivite seviyenizi yükseltir. bağırsak sorunlarını tedavi etme kabiliyeti nedeniyle vücudun saflaştırılmasında da yardımcı olur. doğal olarak diüretiktir ve idrara çıkma yoluyla vücudunuzdan fazla su çıkarmaya yardımcı olur. idrar sıklığını ve miktarını uyararak, vücudunuzdan daha fazla ürik asit, aşırı su, tuz ve yağları ortadan kaldırırsınız. ayrıca böbrekleri sağlıklı tutar, çünkü toksinleri bir defadan fazla filtrelemek zorunda kalmazlar. çam esansiyel yağı gıda zehirlenmesi durumunda da kullanılır çünkü vücudun toksinleri daha hızlı bir şekilde işleyip yok etmesini ve daha sonra idrara çıkma yoluyla onları daha hızlı ortadan kaldırmasını sağlar.

Ağrı:

Çam esansiyel yağı analjezik olarak kabul edilir ve bu nedenle eklem ağrısı, artrit ve romatizmal koşullardan mustarip insanlar için iyi bir çözümdür. bir analjezik olmanın yanı sıra, aynı zamanda bir anti-inflamatuar ajan, yani etkilenen alanların iltihaplanmasını ve kızarıklığını düşürmesi ve aynı anda ağrıyı ortadan kaldırması. bu, iki farklı yapay ilaç almak zorunda kalmanızı önler, sadece boğaz bölgelerinize bazı çam esansiyel yağı uygulayın!

Stres bozukluğu:

Çam yağının sağlığa olan faydaları bazı duygusal faydalar da içerir. enerji verici bir his yaratır ve herhangi bir sayıdaki kaynaktan zihinsel stresin giderilmesi için etkilidir. adrenal yorgunluğu gidermek ve ruhlarınızı canlandırmak için tıbbi olarak da kullanılır, çünkü mükemmel bir ruh hali asansörüdür. çam esansiyel yağı ile düzenli olarak masaj yapmak zihinsel netlik verebilir ve kaygı ve sinir gerginliğini ortadan kaldırır. son olarak, konsantrasyonun zayıflaması ve hafıza kaybı çeken insanlar için oldukça yararlı olduğu gösterilmiştir. bu alandaki ek araştırmalara ihtiyaç duyulmasına rağmen, birçok kültürde bu amaçla geleneksel olarak kullanılmaktadır.

Göz sağlığı:

Çam esansiyel yağının antioksidan kapasitesi ile serbest radikalleri nötralize edebilmesi, göz sağlığı üzerinde de olumlu bir etki oluşturmaktadır. maküla dejenerasyonu, kataraktlar ve başka görme ile ilgili bazı durumlar, sistemimizde hücrelerin bozunmasına neden olan serbest radikallerin varlığına bağlıdır. çam esansiyel yağı, göz sağlığının iyileştirilmesi ve doğal, yaşla ilişkili arızalardan korunması ile bağlantılıdır

Enfeksiyonlar:

Çam yağı, üriner enfeksiyon enfeksiyonları (iye) de dahil olmak üzere çeşitli enfeksiyonlar için doğal bir çare. bu koruyucu özellik, bir kez daha antibakteriyel bileşenleri nedeniyle.

Yaralanmalar:

Çam esansiyel yağı antiseptiktir ve kaynar, kesik, spor yaralanmaları ve atlet ayaklarını düzenli olarak tüketir. bu sadece antiseptik özelliklerinden değil aynı zamanda mantar önleyici özelliklerinden de ötürüdür. mantar enfeksiyonları tedavi etmek için en tehlikeli ve zor koşullardan bazılarıdır ve içeride kalırlarsa ölümcül olabilirler. bu nedenle, sisteminizi mantar enfeksiyonlarından temizlemek için çam esansiyel yağı kullanmak çok iyi bir fikirdir.solunum problemleri: çam esansiyel yağı solunum problemlerini iyileştirmekte çok yardımcıdır ve genellikle öksürük ve soğuk preparatların hazırlanmasında kullanılır. bunun nedeni balgam söktürücü olması, balgam ve mukusun solunum yollarından gevşetmesi ve bunları ortadan kaldırmayı kolaylaştırması anlamındadır.solunum yollarındaki birikim miktarını azaltarak vücudunuz ilk enfeksiyonla daha çabuk savaşabilir ve iyileşme sürenizi kısaltabilir.

Kaynak: https://eksisozluk.com/entry/65869244

çam yağı- kullanımı ve kullanıcı yorumları 4

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et