Tüm Saç Renkleri

Alexandrite Lazer nedir? Kimlere Uygulanır Güncel Fiyatları

Son günlerde kullanımı oldukça yaygınlaşan Alexandrite lazer kolay uygulanabilirliği, anında etki göstermesi ve çok daha acısız bir uygulama olması sebebiyle; hem lazer epilasyon merkezlerinin hem de bizlerin kalbini fethetmiş durumda. Bu uygulama nasıl yapılır; daha da önemlisi kimlere uygulanır? Gelin, cevaplarını birlikte alalım!

Önemli : İnsan vücudundaki kılların sadece %20’si aynı anda bu evrede bulunuyor. Ve bu evrede bulunan kılların tamamına yakını lazer atışı ile yanabiliyor. Yani bir seansta bile kıllarınızda %20 azalma sağlanabilir. Bir sonraki seans için vücudun faklı bölgelerine göre 15 gün ile iki ay arasında anajen evresine ulaşmış kılların yakılması için tekrar lazer atışı yapılması gerekir.

alexandrite lazer nedir? kimlere uygulanır güncel fiyatları 1
Alexandrite Lazer Kayna: instagram

Alexandrite lazer tekniğinde, optik enerji dalgası uygulanım alanı üzerindeki kıl kökleri ve cilt lekelerine etki eder. Aktarımı sağlanan ısı, milisaniyede 80 C’dir. Buna rağmen yalnızca hedef alan üzerinde manipüle edici bir tahribat meydana getirir. Çevre dokular bu aktarımdan etkilenmez. Dolayısıyla hem en acısız hem de en kolay uygulanan lazer tekniğidir.

Alexandrite Lazer Kimlere Uygulanır?

alexandrite lazer
Alexandrite Lazer uygulaması

Bu lazer tekniğinin uygulanabilmesi için diğer lazer metotlarında da olduğu gibi 18 yaşını doldurmuş olma koşulu aranır. Bu konuda resmen uygulanan bir yaptırım bulunmasa da, hormonel sisteminin gelişimini tamamlaması açısından bu yaş sınırına kadar beklenmesi tavsiye edilir. Öte yandan Alexandrite lazer daha çok açık tenliler için uygulanır. Çünkü cilde renk verme özelliği bulunan “melanin” adlı pigment; koyu renk tenlilerde daha yüksek oranda sentezlenir. Bu durum, uygulanan teknik açısından handikaba sebebiyet vereceği için açık tenli kişilerde tercih edilir.

alexandrite lazer nedir? kimlere uygulanır güncel fiyatları 2

Alexandrite Lazer Güncel Fiyatları

Uygulama seanslarının ücretlendirmesi, tercih edilen klinik ve vücut yüzeyindeki uygulanım alanlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Üstelik bu kliniklerin sizi ön muayene uygulamasına tabii tutmadan fiyatlandırmada bulunması da etik değildir. Fakat yine de kafanızda ortalama bir fiyat belirmesi amacıyla bölgesel uygulamaların 400 TL’den başladığını belirtelim. Bu ücret ortalama 4 ila 6 seansa karşılıktır. Bu işlem koltukaltı, genital bölge ve bacaklara aynı anda uygulandığında ise ücretlendirme 3000 TL civarında değişkenlik göstermektedir.

Diğer yazar epilasyon uygulamaları ve estetik konularını estetik kategorimizde görebilirsiniz.

5 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et