Tüm Saç Renkleri

Göz Kapağı Estetiği Nedir? İyileşme Süreci Nasıl?

Bleforaplasti göz kapağı estetiğidir. Herkesin göz kapakları istediği gibi değildir, bazı kişilerin göz kapakları daha düşüktür ve çeşitli sorunlar söz konusudur. Bu kişiler göz kapaklarındaki bu problemleri çözmek için göz kapağı estetiği yani bleforaplasti olurlar. Böylece yaşadıkları sorunlardan kurtulmuş olurlar.

Göz kapağı ameliyatının iyileşme süresi ise ortalama 1 haftadır. Bu süre içerisinde büyük oranda gözler kendine gelmiş olacaktır, tabii ki yüzde yüz rahatlama için biraz daha süre gerekecektir. Aynı zamanda kişilere kullanması için gerekli ilaçlar yazılır ve bunların düzenli kullanımı da iyileşmeyi hızlandıracak faktörler arasındadır.

Göz Kapağı Sorunları Neden Oluşur?

Göz kapaklarında kırışıklıklar vb. sorunlar birçok sebepten çıkabilmektedir ve genel bir ifadesi yoktur. Uyku düzeni olmayan kişilerde, uykusuna dikkat etmemekle birlikte zararlı madde kullanan kişilerde görülebilir. Özellikle sigara kullanımının göz kapakları üzerinde olumsuz etkisi olduğu bilinmektedir. Bu yüzden göz sağlığına dikkat eden kişilerin göz kapakları üzerinde yaşayabileceği çeşitli sorunlardan kaçınması mümkündür ancak bu her zaman geçerli değildir. Bazen genetik sebebiyle göz kapağı sorunları ortaya çıkabilmektedir. Bu durum tamamen sizin dikkatinizden bağımsız bir konudur, siz istediğiniz kadar dikkatli olun yine de hastalıklar sizi bulur. Kısaca hastalıkları kişilerin düzeni veya genetik tetiklemektedir.

Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer, Nelere Dikkat Edilir?

göz kapağı estetiği

Göz kapağı için estetik iki göze birden veya tek bir göz için geçerli hale gelebilir. Eğer tek bir gözse 20-30 dakika içerisinde işlemler tamamlanabilirken 2 göz için yapıldığı takdirde 40-60 dakika arasında bütün işlemler tamamlanır. Bunun dışında hastaların ameliyat olmadan önce bazı konularda bilgileri alınır.

Hastaların ameliyat öncesi vermesi gereken bilgiler:

  • Çoğu ameliyatta öncesi olduğu gibi kullanılan ilaçlar
  • Hastanın daha önce lens veya gözlük kullanıp kullanmadığı
  • Hastanın bu ameliyat öncesinde ki ameliyat deneyimlerinin varlığı

Benzeri sorular ameliyat öncesi hastalardan öğrenilir ve bu duruma göre ameliyat gerçekleştirilir.

Göz Kapağı Estetiği Gerçekleştirildikten Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Gerekli işlemler yapıldı ve göz kapağı estetiğiniz gerçekleştiyse bundan sonra da bazı şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Gözlerinizi, gözlerinizin çevresini yorabilecek hemen hemen her aktiviteden kaçılabilir.

Gözlerinizi yormaktan kaçınmanız gereken aktiviteler:

  • Kitap okumak gözlerinizi yorabilir, bu yüzden bir süreliğine bundan uzak durmalısınız. 1 hafta kadar uzak durduktan sonra bir sorun görmüyorsanız okuyabilirsiniz.
  • Televizyon izlemekten de gözler iyice dinlenene kadar kaçınılmalıdır
  • Güneşe çıkarken gözlerinizin güvende olması için güneş gözlüğü takmalı ve ilk zamanlar fazla güneşle gözlerinizi temas ettirmemelisiniz
  • Bilgisayar kullanımından da aynı televizyon ve kitaplar gibi bir süreliğine uzak durmalısınız

Kitap, bilgisayar ve televizyon gibi araçların kullanımına genel olarak 1-2 hafta içerisinde eğer sorun yaşamıyorsanız başlayabilirsiniz. Genel olarak ise iyice kendinize gelene kadar gözlerinizi mikrop kapmaktan korumalısınız.

Bu içerik https://www.edacabukhoroz.com/ankara-blefaroplasti-ameliyati/ adresinden alınan bilgiler ile hazırlanmıştır.

1 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et