Tüm Saç Renkleri

Bronzer Nasıl Seçilir? Teninize Uygun Bronzer

Bronzerlar elmacık kemiklerimizi belirginleştirmek, yanaklarımıza boyutlu bir görünüm kazandırmak ve doğal duran bronz görünümü elde edebilmek için adeta birer sihirli değnekler! Fakat bu sihirli değnekleri doğru şekilde kullanmazsak; kullanım amaçları sadece kendi makyajımızı baltalamak olabilir.

Cilt Renginize Uygun Bronzer Seçimi

Her makyaj ürününde olduğu gibi seçimi açısından da, cilt renginiz oldukça önemli. Cilt tonunuza uygun olmayan bir makyaj malzemesi kullanmak; bedeni sizin için uygun olmayan bir elbise giymeye kalkışmanızla aynı şeydir. Bu yüzden cilt renginizi iyi analiz etmeli ve tercihlerinizi bu doğrultuda gerçekleştirmelisiniz.

bronzer ürünleri
Bronzer ürünleri Kaynak: İnstagram

Açık tenliler için: Sarı alt tonlu, genellikle açık kahverengi bronzerler hiç kuşkusuz en ideal olanları. Eğer saç renginiz de açık tonlarda ise pembe tabanlı bronzerları da paletinize ekleyebilirsiniz.

Buğday tenliler için: En uygun tercih, cilt renklerini rehber edinmeleri. Cilt tonunuzdan iki ton koyu ürünlere yönelin. Ayrıca malumunuz ışıltı etkili olanları da mevcut. Bu tür ürünler genellikle sizin için uygun.

Esmer tenliler için: Koyu kahverengi tonları ve turunculara yönelebilirsiniz. Pembe tabanları olanlardan mümkün mertebe kaçının.

bronzer nasıl seçilir? teninize uygun bronzer 1

Cilt Tipinize Uygun Bronzer Seçimi

Sadece cilt renginize uygun olması yetmez. Cildinizle de uyum sağlayıcı nitelikte olmalı. Aksi halde üründen yeterli ölçüde verim alamayacağımız gibi, uyguladığımız makyaj metodu da son derece acemice kalacaktır. Bu yüzden bronzer seçerken cilt tipinizin özelliklerini de mutlaka göz önünde bulundurun.

bronzer makyaj uygulamaları
Bronzer makyaj uygulamaları

Yağlı ciltler için:  Mat yani toz olarak üretilenler sizin için ideal. Işıltılı ve likit formundaki ürünlerden kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Karma ciltler için: Yine mat bitişli olan, krem ya da likit formunda olan ürünler tercih edilmelidir. T bölgenizde parlama sonunuz mevcutsa; bu alanlar için toz ürünleri kullanabilirsiniz.

Kuru ciltler için: Işıltılı olanlar sizin için uygunları. Fakat bu ürünlerle yüzümüzü inceltip kontür uygulamasında bulunmak pek mümkün değil. Bu işlemler için transparan olanları tercih edebilirsiniz.

bronzer uygulama
Uygulama

Nasıl Uygulanmalı?

Cildin tamamına uygulaması yapılmaz. Yapıldığı takdirde cildin tamamen koyulaşmasını ve kötü görüntü oluşumuna neden olacaktır.

  • Büyük fırça ve ince çizgiler şeklinde uygulanmalıdır. Yuvarlak hareketlerle dağıtılmalıdır.
  • Cilde çok az miktarda kullanılmalıdır. Çeneye, alna ve elmacık kemiklerinin altına uygulanır.
bronzer nasıl seçilir? teninize uygun bronzer 2

Makyaj ürünleri konumuzda hem bu ürünleri bulabilir hem de ayrıntılı olarak kullanımı ile ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et