Tüm Saç Renkleri

Aknefloks Nedir? Kullananlar ve Sivilce İzleri

Aknefloks hafif-orta şiddetli sivilce tedavisinde kullanılan topikal ilaçtır. Krem, jel, solüsyon gibi haricen kullanılan ilaçlar yan etkilerinin az olması ve kullanımlarının güvenli olması sebebiyle sivilce tedavilerinde ilk tercih edilen ilaç grubudur. Fakat her ilaç kişiden kişiye farklı reaksiyonlar gösterebileceğinden dolayı doktor kontrolü ve onayı olmadan kullanılmamalıdır.

Aknefloks Etken Maddesi 

Aknefloks ilacının her 1 gramı 10 mg nadifloksasin etken maddesi içermektedir. Bu etken madde florokinolon grubu antibiyotiktir. Bakterilerin cilt üzerinde çoğalmasını engelleyerek iltihabi cilt sorunlarını ortadan kaldırır ve tekrar gelişmesini engeller. 

aknefloks nedir? kullananlar ve sivilce i̇zleri 1
Kaynak : @ilolugunler

Sıra geldi aknefloksa ?yüzümü temizledikten sonra sivilcelerimin üzerine sürüyorum bunu gece yatmadan önce yapıyorum. İltihaplı sivilceleri söndürmek için verilen bir krem. Aslında bu doktorum yazmamıştı eski doktorum yazdı bende kullanıyorum. Sivilcelerimin haline gelecek olursak tek tek çıkıyorlar. Biri çıkıyor sönüyor sonra başka bir sivilceyle karşılaşıyorum. Bu durum bile moralimi bozuyor kusma dönemimde ne yapacağım bilmiyorum. Tek umudum artık alışmam

Kaynak : @ilolugunler

Aknefloks Kullanım Alanları

Aknefloks alın, kıl kökleri, sakal, sırt ve genital bölge gibi kir ve yağ birikiminin nispeten fazla olduğu bölgelerde bakteri çoğalmasına bağlı ortaya çıkan iltihaplı, kızarık ve kabarık sivilcelerin tedavisinde kullanılmaktadır. 

Kullanım Şekli: Aknefloks kremi öncesinde yıkayıp kuruladığınız cildinize sabah ve yatmadan önce olacak şekilde günde 2 kez ince bir tabaka halinde, bir parça pamuk aracılığıyla sürünüz. İlacı gözlere ve dudaklara temas ettirmekten kaçınınız. Tedavi süresi yaklaşık 8 haftadır.

Uyarı: İlacın sık ve yüksek dozda kullanılması daha hızlı etki göstermesini sağlamayacaktır. Aksine belirtilen dozdan daha yüksek ve sık kullanılması ciltte kızarıklık ve tahrişe sebep olabilmektedir.

Muadil İlaçlar

Magnis, Nabifeks, Nadacne, Nadixa

Yan Etkileri

Aknefloks kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler kaşıntı, kuruluk, deride tahriş, sıcaklık hissi, kızarıklık, kurdeşen ve deri renginde açılmadır. Bu gibi istenmeyen  etkiler ortaya çıktığında doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Aknefloks %1 30 mg kremin 2019 güncel satış fiyatı 35.65 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Aknelere sebep olan bakterileri öldüren bir akne kremi. emilimi kolay olduğu için sabah sürüp de çıkabiliyorsunuz, çinkolu kremler gibi yüzde kireç benzeri bir görüntü bırakmıyor.

https://eksisozluk.com/entry/72419852

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et