Tüm Saç Renkleri

Banyo Tuzu Nasıl Yapılır ve Nasıl Kullanılır?

Banyo tuzu, genellikle insanların günün yorgunluk ve stresini üzerinden atmasına yardımcı olan ve adından da anlaşılacağı üzere duşta kullanılan bir cilt bakım ürünüdür. Vücudu dinlendirmek amacıyla banyo suyuna ilave edilen bu tuz, insan sağlığına pek çok farklı konuda faydalar sağlayabilmektedir.

banyo tuzu nasıl yapılır


Nasıl Yapılır?


Günlük hayatın kaygılarından, stresinden ve yorgunluğundan kurtulmak, güne ferahlamış bir şekilde başlamak ya da devam etmek isteyen birçok insan bunu uygulamalıdır. Evde yapımı oldukça kolay olurken, bunun için gerekli malzemeler şunlardır:

Yarım fincan İngiliz tuzu
Yarım fincan deniz tuzu
2 – 10 damla tercihe göre herhangi bir esansiyel yağ (vanilya yağı, limon yağı, lavanta yağı gibi)

banyo tuzu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır? 1

Nasıl Yapılır?

Banyo tuzunu elde edebilmek için bir kabın içerisine boşaltılan tuzlara 2 ila 10 damla arasında tercihe göre istenilen herhangi bir esansiyel yağ ya da yağlar ilave edilerek karıştırılması yeterli olacaktır. Bu sayede ev yapımı edebilmek mümkündür


Banyo Tuzu Nasıl Kullanılır?

Etoks etkisi yaratan ve kullanımı oldukça kolay olurken, bunun için hazırlanan tuzun yalnızca banyo suyuna ilave edilmesi gerekmektedir. Örneğin; küvetin içerisine doldurulan suya 1 su bardağı kadar banyo tuzu ilave ederek isteğe göre yarım saat ya da bir saat kadar küvette kalmak, detoks etkisini görebilmek için yeterli olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et