Tüm Saç Renkleri

Asetonsuz Oje Çıkarmanın 3 Kısa Yolu

Sanıyorum tıpkı benim gibi her kadının uyguladığı bir yöntemi vardır Asetonsuz Oje Çıkarma konusunda.

Her kadının başına gelebilecek bir durumu ben de sıklıkla yaşarım. Ojenizden kurtulmak istiyorsunuz ama bulunduğunuz yerde aseton kalmamış. Ama endişelenmeyin birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden en etkili ve kısa sürede sonuç verenlerden 3 tanesini paylaşacağım.

Asetonsuz Oje Çıkarma Önerileri

Bildiniz: Limon

Limon içinde bulundurduğu asit sayesinde oje çıkarmak konusunda birebirdir. 1 adet limonun yarısını kestikten sonra sıkacak yardımı ile suyunu alıyoruz. Sonrasında çıkan su miktarı kadar sirke koyuyoruz. Sonra bu yaptığımız karışımın içine ojeli olan ayak ya da el parmaklarımızı sokuyoruz. Biraz bekledikten sora bir pamuk yardımıyla ojelerimizi temizliyoruz. Tabi bu limon-sirke tarifi haricinde oje çıkarma metotları da mevcut. Birlikte o metotları da inceleyelim.

Kolonya

Limonda bulunan asit gibi kolonyada bulunan alkol de aynı etkiye sahiptir. Parmağımızın üzerine belli aralıklarla kolonya döktükten sonra yine pamuk ile ojelerimizden kurtulabiliriz. Böylece sirke gibi kötü kokudan, kolonya gibi daha güzel kokulu çözüm bulmuş olursunuz.

Sıvı Sabun

Birçok yöntem olmasına karşın size verebileceğimiz son yöntem ise sıvı sabun. Hafif sıcak bir suyun içerisine sıvı sabun koyun ve ojeli olan elinizi ya da ayağınızı bu suyun içine sokun. Sonrasında pamuk yardımıyla ojelerinizi çıkarabilirsiniz.

İlgili Yazılar

5 yorum

Gerçekten çok faydalı bir yazı olmuş,çoğu zaman yanımda aseton olmuyor ve ojelerimi kendi tirnaklarimla kazimaya çalışıyordum ve tırnaklarım mahvoluyordu. Sabun,limon ve kolonya fikirlerininden kolonya ve sabunu denedim ve işe yaradı artık asetonum yanımda olmadığında bu verdiğiniz basit yöntemlerle oje çıkarma işlemlerinden birini uygulayarak hemde tırnaklarımı mahvetmeden ojelerimi çıkarabilicem,bu faydalı bilgiler için çok teşekkür ederim

Cevapla

Değerli yorumunuz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum Mira Hanım..

Cevapla

Harika bir yazı olmuş, her zaman aseton olmuyor yanımızda. Yatılı misafirliğe gittiğimiz zaman, tatillerde bizi zorlayabilen bir durum artık aseton olmasada da sorun değil. Aseton olmadan da bu yöntemleri kullanarak ojelerimi çıkarabileceğim aşırı faydalı bir bilgi bu konuya değindiğindiğiniz için teşekkürler

Cevapla

İlk defa duydum bu bilgileri, kocaman adetini tasimayacağım artık doğal yollarlada çaresi bulunuyormuş gerçekten çok sağolun deneyecegim

Cevapla

Bu yazıyı okuduktan sonra evde aseton bittiğindeki endişem geçti. İlk defa bu tarz yararlı bilgiler duydum ve uyguladığımda olumlu geri dönüşler aldım. Eğer sizin de evinizde asetonunuz yoksa kesinlikle bu yöntemlerle aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunları yazan kişilere çok teşekkür ediyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et