Tüm Saç Renkleri

Apranax Forte Nedir? Kullanıcı Yorumları

Apranax Steroid olmayan Antiinflamatuar (NSAİ) grubu ilaçtır. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap giderici etkilere sahip olan ilaç düşük-orta seviye ağrılar ve iltihabi hastalıklarda reçete edilmektedir. 

Apranax Forte Etken Maddesi

Apranax her bir tabletinde 550 mg naproksen sodyum etken maddesi içermektedir. Naproksen etken maddesi hücreler üzerine direk etki göstererek iltihabın üretimini azaltır.

apranax forte nedir?
Apranax Forte nedir?

Apranax Forte Kullanım Alanları

Apranax diş ağrısından kas ağrısına kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. ilacın başlıca kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  • Migren ağrısı
  • Diş ağrısı
  • Osteoartrit (kireçlenme) ağrısı
  • Romatoid artrit (iltihaplı romatizma) ağrısı
  • Yorgunluğa veya yaralanmalara bağlı kas-iskelet ağrısı
  • Ankilozan spondilit (bel kemiği iltihabı) veya spontan bel ağrısı
  • Gut hastalığına bağlı eklem ağrısı
  • Dismenore (adet sancısı)
  • Cerrahi operasyon sonrası ağrı

Kullanım şekli: Apranax ilacını yemeklerden sonra bol su ile çiğnemeden yutunuz. Tedavinin ilk gününde ilaca tek tablet alınarak başlanır. İkinci gün 12 saatte 1 tablet, sonraki günlerde 6-8 saatte bir yarım tablet olarak kullanılmalıdır. İlacın günlük dozu 2 tableti geçmemelidir.

Uyarı: NSAİ grubu ilaçlar peptik ülser veya sindirim sistemi kanaması olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra kalp hastalığı, yüksek tansiyonu, böbrek veya karaciğer yetmezliği olanlarda ek gözlem gerektirmektedir.

Muadil İlaçlar

A-nox Fort, Aleve, Apraljin Forte, Aprodent Fort, Aprol, Apromed, Aprowell, Armanaks, Atren Fort, Exvile, İnaprol, Karoksen, Mednap, Napradol, Naprosyn, Opraks, Synax 

Yan Etkiler

Apranax kullanımına bağlı olarak en yaygın görülen yan etkiler mide bulantısı, karın ağrısı, mide yanması, hazımsızlık, şişkinlik, baş ağrısı, ışık hassasiyeti, görmede bulanıklık, hemolitik anemi, kaşıntı, deri döküntüsü, ödem ve solunum güçlüğüdür. Bununla birlikte ilacın kulak çınlaması, depresyon, uykusuzluk, üşüme hissi, titreme, keyifsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, ağrılı idrar, kanlı dışkı, gastrit gibi etkilere de sebep olabileceği bilinmektedir.

Fiyat

Apranax Forte 550 mg 20 tablet 2019 güncel satış fiyatı 13.56 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et