Tüm Saç Renkleri

Helipak Nedir? Kullanımı ve Yan Etkileri

Helipak mide ve onikiparmak ülserlerinin tedavisinde kullanılan üçlü tedavi paketidir. İki adet antibiyotik ve 1 adet mide koruyucu ilaçtan oluşan paket mide ve ince bağırsakta ortaya çıkan Helikobakter Pilori enfeksiyonlarıyla mücadelede etkili bir yöntemdir.

Helipak Etken Maddesi

Helipak her dozunda 500 mg Klaritromisin, 1000 mg Amoksisilin ve 30 mg Lansoprazol etken maddelerini içermektedir. Klaritromisin ve Amoksisilin antibiyotik etken maddeleri olup H.Pylori bakterisinin mide ve ince bağırsakta çoğalmasını engeller. Lansoprazol ise mide asidinin üretimini azaltarak dokuların asitten zarar görmesini engeller.

helipak nedir? kullanımı ve yan etkileri 1
Helipak Kaynak : @isilyolsalHelipak Kullanım Alanları

Helipak mide ve onikiparmak bağırsağında H.Pylori bakterisinin sebep olduğu enfeksiyonlarda reçete edilmektedir. Enfeksiyona bağlı olarak ortaya çıkan mide ve incebağırsak ülserlerini tedavi eder ve tekrarlama riskini ortadan kaldırır.

Kullanım Şekli: Helipak her bir dozunda 3 farklı tablet ilaç içermektedir. Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece Helipak tedavi paketini günde iki kez,12 saatte bir doz olacak şekilde kullanabilirsiniz. Her defasında 3 tableti peşpeşe, aç karnına, çiğnemeden bol su ile yutunuz. Tedavi süresi 7 – 14 gündür.

Uyarı: Helipak mide ve ince bağırsak ülserlerinin tedavisinde kullanılan ilaç paketidir. Paket içerisindeki ilaçların tek tek veya birlikte farklı bir amaçla kullanılması son derece tehlikelidir.

Muadil İlaçlar

Trio

Yan Etkiler

Helipak kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler solunum sorunları, baş ağrısı, kısa süreli ishal veya kabızlık, tat alma bozukluğu gibi durumlardır. Daha seyrek olarak ise kan şekerinin düşmesine bağlı olarak ani acıkma, halsizlik, soğuk terleme, idrar renginin değişmesi, deride döküntüler, bulantı, kusma, karın ağrısı, ağız kuruluğu, susuzluk hissi, hazımsızlık, kas ve eklem ağrısı, çift görme, güçsüzlük, saç dökülmesi, adet düzensizliği, kalp ağrısı, tansiyon değişikliği ve yutma güçlüğü gibi yan etkiler görülmektedir. Bu gibi istenmeyen etkiler görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Helipak 500+30+1000 mg 7 tablet ilacın 2019 güncel satış fiyatı 51.98 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

11. gündeyim. hafif bir halsizlik ve uyku hali, dilde siyahlaşma, ishal ve gaitada siyahlaşma yan etkileri mevcut.

Güncelleme: ilaç bittikten bir hafta sonra kontrole gittim. doktor “bundan böyle 6 ay boyunca her gün düzenli mide koruyucu kullanacaksın” dedi ve nexium verdi. şu an yaklaşık 2.5 aydır kullanıyorum. 6 ayın sonunda tekrar endoskopi yapılacak. 

https://eksisozluk.com/entry/93975775

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et