Tüm Saç Renkleri

Amerikan Fönü Nedir? Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde saç bakım sektöründe en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan,  Amerikan fönü, Amerika Birleşik Devletlerinde kozmetik sektöründeki teknolojik gelişmelere paralel olarak ortaya çıkan ve sektörde devrim yaratan bir uygulamadır. Saçlarda uzun süreli düzlük ve parlaklık sağlayan bir uygulama olup; Dünyada en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Amerikan fönünün çok tercih edilmesinin nedeni, brezilya fönünde kullanılan ve kullanımı yasaklanan formaldehit yerine, hiçbir kanserojen madde içermeyen, keratin yapılı özel formüllü doğal saç bakım ürünlerinin kullanılmasıdır.

ipucu: Evde keratin yüklemesi ve saç bakımı için özel olarak hazırladığımız keratin bakım konumuza bakabilirsiniz.

amerikan fönü nedir? nasıl yapılır? 1

Amerikan Fönünün Avantajları Nelerdir?

Amerikan fönü, Amerikan Keratin özel formülü ile saçın üzerinde bulunan pul tabakalarına zarar vermez.

Yeni bir katman oluşturarak saça hacim kazandırır.

Ayrıca yeni oluşan tabaka sayesinde saçın nem oranını artırır.

Oluşturduğu katman sayesinde pul tabakası, Disülfit ağları oluşturarak birbirlerine bağlanır. Bu sayede saçlarda uzun süreli düzleşme sağlanır

Amerikan fönü, ağır kimyasallar içermez, saç derisine hiçbir şekilde zarar vermez. Tamamen EURO sertifikalı ürünlerden üretilmekte olup; formülünde, %75 oranında keratin içerir. Reçine sayesinde saçlar daha dolgun ve gösterişli şekil alır.

amerikan fönü uygulaması
Amerikan Fönü uygulaması

Amerikan fönü nasıl yapılır?

Bu konuda deneyimli kuaförler tarafından ve uygun bir ortamda uygulanması gereken bir yöntemdir. Bu nedenle evde uygulanması önerilmez. Kullanılan malzemeler oldukça pahalı olup bu nedenle yanlış bir uygulamada saçınız zarar görmemekle birlikte, ürün boşa gider.

Önemli: Malzemelerinin satışı sadece profesyonel kişilere yapılır. 

Uygulama sırasında kişinin saçı özel şampuan ile 2 kere yıkanır. Her yıkamada şampuan saçta yaklaşık 2 dakika bekletilir. 

Yıkamadan sonra saç test edilerek saçın ihtiyaç duyduğu bakım yöntemi tespit edilir. Bu tespit sonucuna göre de, kullanılacak malzemeler belirlenir. 

Testin yapılabilmesi için, saç ıslak olmalıdır. Islak saçtan alınan birkaç tel düğümlenir, uçta kalan saç parçası çekilerek esnekliğine bakılır. Bu işlem yapılırken saçın kopması saçın yıpranmış olduğu anlamına gelir. 

Yapılan test işleminden sonra yıpranmış saça öncelikle protein spreyi sıkılır. Devamında Amerikan keratini likit losyonu sürülür. Keratin losyon saçın her tutamına dikkatle sürülür. Sürme işleminden sonra saç kurutma makinesi ile kurutulur.

Amerikan keratinin içindeki nano moleküllerin saçta büyüyüp saçın içine hapsolması için kurutma işleminden sonra maşalama işlemi uygulanır. 

Bu uygulamadan 2 gün sonra kişi kendi evinde Amerikan fönü şampuanı ve maskesini kullanarak saçını arındırabilir. 

Amerikan fönü ile yanmış ve yıpranmış saçları sağlıklı ve ipeksi bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Amerikan Fönü Uygulamasında Kullanılan Ürünler

amerikan fönü nedir? nasıl yapılır? 2
Amerikan Fönü için kullanılan malzemeler

Lesamol içerikli çığır açan jel yapıda bir saç onarım sistemidir. Sistem, partikülleri aşırı derecede ufak olan nanomoleküler keratinden faydalanır. Bu partiküller o kadar ufaktır ki aynı anda milyonlarcası tek bir başta toplanabilir!

amerikan fönü nedir? nasıl yapılır? 3
Protein Sütü – Saç Botox ve Protein şampuanı

Nanokeratin partikülleri yıpranmış saçların derinliklerine işleyip saç teline tutunur saçları onarmak ve sağlıklı hale getirmek için onu çevreler.

Diğer tedavi yöntemlerindeki moleküller o kadar büyüktür ki saç teline tam anlamıyla nüfuz edemezler. Ancak aşırı ufak nanokeratin tanecikleri her bir saç teline tam anlamıyla nüfuz ederek tedavinin uzun sürer kalıcı olmasını sağlarlar.

Amerikan Fönü Saçta Ne Kadar Kalıcıdır?

Ortalama 3-4 ay kullanım süresi bulunmaktadır. Düze yakın hafif dalgalı saçlarda bu süre daha da uzun olabilir. Saçın yapısına göre değişkenlik gösterebilir.

amerikan fönü nedir? nasıl yapılır? 4

Evde Uygulama İçin Keratin Ürün Tavsiyesi

  • Torino jel keratin
  • Cabelo lisos jel keratin
  • Bonacure Jel keratin
  • Davines Keratin
  • Nova jel keratin

Maliyeti: Evde uygulama için ortalama 200-300 tl kuaför için ise 300-1000 tl arası değişmektedir.

amerikan fönü nedir? nasıl yapılır? 5
Nova Protein sütü

Amerikan Fönü Evde Nasıl Yapılır-Detaylar

  • Saçlarınızı temizledikten sonra kurutun
  • Hazırladığınız malzemeyi bir kaseye boşaltın. Uygulamanın daha kolay olması için, saçlarınızı 4 eşit parçaya, ayırın.
  • Ayırdığınız her saç parçasına, keratin losyonunu sürün ve bu şekilde bir süre bekletin.
  • Aradan 30 dk. geçtikten sonra, düzleştirme işlemini, kıvırcık ve ya dalgalı olan saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Önemli: Tam olarak sonuç almak için uygulamayı 7 kere yapmanız gerekebilir.

Saçlarınız aşırı derecede kıvırcık ve kabarık ise; 24 saat ya da 48 saat arasında bekletebilirsiniz.

Saçlarınız çok kıvırcık değil ve hafif dalgalı ise; 12 saat ya da 15 saat arasında bekletmeniz, yeterli olacaktır. Saçınıza uygun olan bekleme süresini seçin ve daha sonra saçınızı şampuan ile yıkayın. Ardından saç kreminizi ve saç maskenizi uygulayın.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et