Tüm Saç Renkleri

Oryalden 3 Kere Yanmış Saçlarımı Nasıl Onardım

 Bu içerikte artık saç yanması ve yanmış saçların nasıl onarılacağını detayları ile anlatmaya çalışacağım. Tüm bu içerikler deneyimlerimden elde ettiğim sonuçlardan oluşmuştur. Gelin hep birlikte 3 kere Oryal ile ( Toz açıcı ) yaktığım saçlarımı nasıl onardığıma birlikte şahit olalım.

Yaklaşık üç yıl önce doğal rengi koyu kahve olan saçlarımı, o zamanın da moda olan rengi griye boyamak istemiştim.

oryal i̇le yanmış saç
Oryal İle Yanmış Saç

Bu yazımızda doğru bir şekilde Oryal ile saç nasıl açılır bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Oryal ile saçlarım 3 kere nasıl yandı?

  Maliyet açısından uygun olması için evde arkadaşımla kendim boyamaya karar verdim. Saçım koyu renk olduğu için ilk önce rengi açmamız gerekiyordu ve biz de oksidan kremi ve oryal aldık. Rengin hızlı açılması için otuz volümlük oksidan kullandık. Otuz volümlük oksidanı oryalle karıştırıp, saçlarıma enseden başlayarak tamamına uyguladık.

15-20 dakika sonra saçlarımı yıkadığımda maalesef mısır püskülü gibi oldu ve tararken tutam halinde kopmaya başladı. Uzunluğu ortalama 25 cm olan saçlarımı griye boyayamadan 10 cm kadar kestirmek zorunda kaldım.

Aradan bir yıl geçtikten sonra saçlarımı yeniden griye boyamak istedim fakat bu sefer kuaföre gittim. Saçlarımı Igora marka oryalle açan kuaförden yanmış ve yeşilimsi bir saçla hayal kırıklığı içinde ayrıldım.

Birkaç ay sonra içimde duramayan saç boyatma arzusuyla başka bir kuaföre gittim. Saçıma bu sefer ombre yaptırmak istedim. Yine saçlarıma açma işlemi yapıldı. Tabi bu seferde, üst üste açtırmaya çalıştığım, zaten ince telli olan saçlarımın kendisi isyan etti ve yine mısır püskülüne dönüştü.

oryal saç yanması
Yanmış saça bir başka örnek @jale_bayan_kuafor_

Yanmış Saç Nasıl Onarılır?

  Tüm bu işlemlerden sonra saçlarımı eski sağlıklı haline dönüştürmek için ilk olarak 6-7 cm kadar kestirdim. Daha sonra araştırdığım Keratin Complex markasını kullanan bir kuaförde, içerisinde keratin bakımındaki gibi formaldehit içermediği için, saç botoxu yaptırdım.

Saç botoxundan sonra saçlarım inanılmaz şekilde canlandı ve yumuşacık, kolay taranabilir hale geldi. Botoxun saçı düzleştiren etkisinden dolayı saçlarıma düzleştirici, fön, maşa gibi yıpratan uygulamalar yapmaktan da bir süreliğine kurtulmuş oldum. Tabi saç botoxunun etkisinin 3-4 ay sürdüğünü bildiğim için saçıma iyi gelebilecek ürünleri araştırmaya devam ettim.

Birçok denemenin sonunda bulduğum, Schwarzkopf markasının Bonacure nem yükleme spreyini saçlarımı yıkadıktan sonra dökülmemesi için kullandım ve çok memnun kaldım. Bu ürün saçlarımı yağlandırıp, ağırlaştırmadan kolayca taranmasını sağladı. Ayrıca Tangle Teezer markasının saç açma tarağını alarak kopmaların bir adım daha önüne geçtim. Daha sonra yine araştırdığım ve doğal ürünleriyle ön plana çıkan

Bade Natural markasından lavanta yağı, Jojoba yağı ve Hindistan cevizi yağını satın aldım.

Lavanta yağı, jojoba yağı ve evdeki doğal zeytinyağından toplamda 3/4 çay bardağı olacak şekilde karıştırıp saçıma dipten uçlara doğru masaj yaparak uyguladım.

Bu şekilde saçlarımı dört saat kadar beklettim. Bir hafta bu karışımla, bir hafta da sadece hindistan cevizi yağıyla saçlarıma düzenli olarak maske yaptım.

  Saçlarıma özenle bu bakımları yaptım ve 3-4 ayda bir saçlarımın uçlarından 1-2 cm kadar kestirdim. Saçlarıma en son yapılan açma uygulamasından sonra kesinlikle boya yaptırmadım. Tüm bu çabalarımdan sonra saçlarım eskisinden daha sağlıklı ve sağlam bir yapıya kavuştu. Bu saç bakım onarım uygulamamı sizin de yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et