Tüm Saç Renkleri

Bonding Nedir? Nasıl Uygulanır?

Diş estetiğinin günümüzde en yaygın ve etkin tekniklerinin başında yer alan Bonding tedavi ve uygulaması ile ilgili tüm bilmeniz gerekenleri bu konumuzda yer vereceğiz.

Gülüşünüzden memnun değil misiniz? O zaman bu yazı sizin için geliyor! Estetik diş hekimliğinin en sık tercih edilen işlemlerinden biri olan bonding çapraz, ayrık, kırık ve düzensiz diş yapılarındaki problemleri gidererek kişinin gülüş tasarımının yeniden yapılandırılmasına olanak tanır.

bonding uygulama
Bonding Uygulama Kaynak: instagram

Önemli: Ayrıca beyazlatma işleminin yetersiz kalabileceği renk kaybının ve oluşum göstermiş lekelenmelerinin giderilmesinde de oldukça verimli bir yöntemdir.

Bonding Nasıl Uygulanır?

Diş yapısında meydana gelmiş olan deformasyonların; diş dokusu ile yüksek ölçüde uyumluluğu bulunan kompozit dolgu malzemeleri kullanılarak, çözüme kavuşturulması şeklinde uygulanır.

bonding nedir? nasıl uygulanır? 1

Seanslar son dere kısa ve acısız geçmektedir. İşlem sırasında dişe hiçbir zarar verilmeden, minimum müdahale ile verim sağlanmaktadır. Uygulama esnasında önce diş yüzeyi temizlenir. Ardından beyazlatma işlemi gerçekleştirilir ve son olarak da problemli bölgeye gerekli doldurmalar yapılır.

Bir seans randevusu bonding işlemi için yeterlidir. Operasyonun gerçekleştirildiği kişi, aynı gün içerisinde normal yaşamına dönebilir. Altı ayda bir düzenli olarak kontrole tabii tutulmalı ve gerek görüldüğü takdirde cilalanmalıdır.

Bonding Avantajları Nelerdir?

  • Kırılmış ve çürümüş olan dişlerin, tedavi süresinde uygulanan en kolay tekniklerden biridir.
  • Diş yüzeyinde oluşum gösteren sararmaların giderilmesinde de etkinlik gösterir.
  • Porselen kaplamaya alternatif olarak çok daha düşük bütçeli bir işlemdir.
  • Dişler üzerinde herhangi bir aşındırma problemine neden olmaz.
  • Gülüş tasarımının yeniden şekillendirilmesine imkan sağlar.
  • Dişle uyumluluğu mükemmele yakındır.
  • Seanslar diğer pek çok işleme nazaran çok daha acısızdır.
bonding nedir? nasıl uygulanır? 2

Fiyatları: diş hekimine ve uygulama seans süresine göre 6.000 ile 10.000 tl arasında değişmektedir.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et