Tüm Saç Renkleri

Benleri 3 Tarifte Hint Yağı ile Görünmez Yapın

Hint Yağı benleri yok etmez belki ancak rahatsız edici görüntüsünü gizleyebilir. Bunu da cildinize zarar vermeden yapabilir.

Gerek yüzde gerekse vücudun herhangi bir bölgesinde bulunan benler kötü bir görüntü oluşturduğundan pek çok insanı rahatsız etmektedir. Doğal yollarla benlerden kurtulmak isteyen birçok insan bu yağ tariflerini tercih ederken, bu yağ ile elde edilen karışımlar mucizevi bir etki gösterebilmektedir.

Çay Ağacı Yağı ile Hint Yağı Karışımı

3-4 damla çay ağacı yağı ile 3 çay kaşığı hint yağından elde edilen karışım, benlerin doğal yollardan giderilmesi konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Bu karışımı bir pamuk yardımı ile benlerin üzerinde sürerek 3-4 saat kadar bekletmek gerekir. Bu uygulama günde 1-2 kez yapılabilir.


Bal ile Karıştırın

Bal ile karışımı ben sorunlarının çözümü olarak gösterilebilmektedir. 1 çay kaşığı bal, 2-3 damla hint yağı ve isteğe göre yarım çay kaşığı keten tohumu tozu ile elde edilen bu karışım, daha önceden sabunlu ve su ile temizlenen bene uygulanabilmektedir. Karışımı bir yara bandı yardımıyla birkaç saat bekletmek yeterli olacaktır. Bu uygulama günde 2 kez yapılabilmektedir.

Karbonat Karışımı

Ben sorununu giderecek mucizevi yağ olan bu yağ ile karbonat karışımı da oldukça etkili bir uygulamadır. Yarım çay kaşığı karbonat ve 2-3 damla Hint yağı ile elde edilen bu karışım benlerin üzerinde uygulanarak bir bandaj ya da yapışkanlı bant ile örtülmelidir. Akşam yapılan bu uygulamada bandaj sabaha kadar kalmalıdır. Benler ortadan kalkana kadar bu uygulamaya devam edilmelidir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et