Tüm Saç Renkleri

70’ler Modası

1970’li yıllar özgürlüğün savaş karşıtlığının partilerin Eğlencenin kısaca başkaldırının yılları olmuştur Türkiye’de de 70 ler siyasi olarak çalkantılar iç karışıklıklar ile doludur. O dönemin özellikle saç modellerinin günümüzde artık demode olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Zaman zaman 70’ler modası günümüzde tekrar trend olsa’da trend olan tarzların daha çok desenle ve elbise kesimleri olduğunu söyleyebiliriz.

70'ler modası 1

70 li yılların modasında kadınlarda uzun dalgalı ve röfleli saçların oldukça moda olduğunu görüyoruz. Erkeklerde ise arkası uzun yanları kısa saç modellerinin sıklıkla kullanıldığı yıllar olmuştur.

70'ler modası 2

kadın modasında özellikle tulum kombinlerin, diz altı elbise modellerin, ispanyol paça Pantolonların ve yine aynı simetride bluzlarda bol kesim kolların kullanıldığını, kumaş desenli şortların son derece trend olduğunu görüyoruz.

70'ler modası 3

Bu şıklık yarışına girdiğimiz günlerde eskilerden bir tarz denemek istermisiniz o zaman hepberaber 70’li yılların moda kıyafetlerine bir göz gezdirelim. Bol paça pantolonlar ve dar gömleklerin sıklıkla görüldüğü 70’li yılların tarzını kombinlerinde kullanmayı tercih edenler hala var.

Pileli mini etekler 70’li yıllarda da oldukça popülerdir özellikle lise çağında okul elbisesi olarak da kullanılırdır.

70'ler modası 4

Saç Kesimlerine baktığımızda özellikle kısa kesim yandan ayrılmış saçların ve doğal küllü sarı saç renginin sıklıkla kullanıldığını görüyoruz.

70'ler modası 5
70'ler modası 6

70’li Yıllarda Elbise Modelleri ve Kombinler

70’lerde Erkek Modası

Kumaş, ispanyol paça dar pantolon ve gömleklerinin sıklıkla kullanıldığı yıllar olmuştur 70’ler. Erkekler genellikle yandan ayrılmalı orta uzunlukta saçlar ya da arkada uzun bırakılan yanları kısa saç kesimlerini tercih etmektedir.

70'ler modası 18
70'ler modası 19
70'ler modası 20

En çok kullanılan saç kesim modelleri. Şayet babanızın gençlik fotoğrafları varsa bu fotoğrafa benze arkası uzun saç modellerine mutlaka rastlarsınız.

70'ler modası 21

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et