Tüm Saç Renkleri

Yenidoğan Bebeklere Su Ne zaman Verilir?

Hamile annelerin öğreneceği en basit ama önemli hususlardan biride Yenidoğan bebeklere su verme zamanlamasıdır.

Bebeklere doğum sonrasında belirli bir süre ile su verilmesi kesinlikle önerilmemektedir. Çünkü yeni doğan bebek için anne sütü yeterlidir ve bebeklere verilen su ile birlikte zaten tüm risklere açık olan bebek vücudunun enfeksiyona yakalanma riski de artacaktır.

Ebeveynler bu riski göz ardı edip bebeklere su verdiklerinde ise ağız içinde mantar, pişik, pamukçuk ve bunun yanı sıra ishal gibi farklı rahatsızlıklar görülebilmektedir. Bebek vücudu anne sütü ile ihtiyaç duyduğu tüm vitamin ve minarelleri alırken su verilmesi ile birlikte vücuduna zararlı bakterilerin girmesine neden olunur ve çeşitli rahatsızlıkların nüksettiği görülür.

Yenidoğan bebeklere Su Ne Kadar Verilmeli

Bebeklerin ne kadar su tüketmesi gerektiği ise genellikle doktorlar tarafından anne adaylarına söylenilmektedir. Fakat bilgi verilmediyse ek gıda kullanımından sonra birkaç çay kaşığı su verilmesi yeterli olacaktır.

Emziren Anneler Su Vermeli Mi Hangi Ayda

Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalarda anne sütü ile beslenmekte olan bebeklerin ekstra su ihtiyacı bulunmamaktadır. Bu neden ile de bebeklerin ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü ile beslenmesi önerilir. Fakat bu süreci tamamlayan bebeklerde anne adayları ek gıda vermeye başladığında su vermeye de başlayabilir. Fakat bebekler bu süreçte ek gıda kullanıyor olsa dahi mutlaka anne sütü ile desteklenmeli ve su bir ana besin görevi görmemelidir.

Ek Gıda İle Beslenen Bebeklerde Su

Anne sütü ilk 6 ay boyunca bebek için yeterli gelmez ise doktorlar ek gıda önerisinde bulunabilmektedir. Ancak 6 ayından önce bebeğe ek gıda verilse dahi kesinlikle su verilmemeli ve bu süreyi tamamladıktan sonra su verilmeye başlanmalıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et