Tüm Saç Renkleri

Yasemin Ergene Biyografi-Hayatı

2019 Güncelleme: Bir zamanların en çok sevilen dizi oyuncularından olan Yasemin Ergene İzzet Özilhan ile evlendikten sonra dizi ve oyunculuk hayatını tamamen sonlandırmıştır 2019 yılına geldiğimizde kendisini sadece Instagram’da yer alan ruj marka ( Crushed Lıquid lip) yüzü fotoğrafları ile görmekteyiz

Yasemin Ergene’nin kronojolik olarak hayat hikayesini, ve şu anda nerede ve nasıl yaşadığına dair bilgiler verdik.

Yasemin Ergene Kimdir?

Ne zaman doğdu – Doğum tarihi ne: 22 Ocak 1985
Kaç yaşında: 27
Nerede doğdu? Memleketi ne?:Hamburg
Burcu ne: Kova
Nerede Yaşıyor?: İstanbul
Boyu Kaç cm: 1,74
Göz rengi ne renk: Ela
Kilosu kaç: 50
Vücut ölçüleri nedir:
Saç rengi Ne?: Kahverengi
Hangi dizilerde oynadı?: Koçum Benim,Çocuğun Var Derdin Var,Ah Be İstanbul,Aşk Oyunu,Doktorlar

yasemin ergene biyografi-hayatı 1

Eşi kim?: İzzet Özilhan
Evli mi Bekar mı?: Evli
Üniversite mezunu mu hangi lisede okudu?: Müjdat Gezen Sanat Merkezi

Tweetter adresi Cevap:http://twitter.com/yasemnergne
Facebook adresi Cevap:
Hangi ajansta çalışıyor:

Resmi Sitesi: http://www.yaseminergene.net

Diziler – Filmler ve Reklam Çekimleri

İlk oynadığı dizi ” Koçum Benim ” dizisidir. Daha sonra Çocuğun Var Derdin Var , Ah Be İstanbul , Aşk Oyunu ve Doktorlar dizilerinde oynadı. ” Doktorlar ” dizisinden yorulduğunu belirterek ayrılan Ergene ” Babam Adam Olacak ” dizisinde oynadı. Ancak hayranlarının yoğun isteği üzerine ” Doktorlar ” dizisine geri döndü. ” G.O.R.A ” ve ” Vizontele Tuuba ” filmlerinde küçük roller aldı. Dizi ve filmlerin yanı sıra Molped , Elidor , Rexona , Migros gibi birçok reklamda da oynadı.

yasemin ergene biyografi-hayatı 2

Almanya Hamburg’da 22 Ocak 1985’te dünyaya gelen Yasemin Ergene’nin ikiz erkek kardeşi ve birde abisi vardır. 3 yaşında iken ailesinin Almanya’dan dönüş yapmasıyla Tekirdağ’ın Mürefte Kasabasına yerleşen Ergene ilköğretim ve lise eğitimini bu küçük ve şirin kasabada tamamladı. Henüz 15 yaşındayken Gaye Sökmen Ajans’ın düzenlediği Elite Model Look’a katıldı ve ilk ona girdi. O yıllarda Gaye Sökmen Ajans’a bağlı olarak modellik yapan Yasemin Ergene oyunculuğa ilgi duymaya başladı. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen Ergene bunun için İstanbul’a gelerek Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro ve oyunculuk eğitimi aldı. Onu ilk olarak 2002 yılında Trt ekranlarında yayınlanan “Koçum Benim” dizisinde izledik. Bunun devamında “Çocuğun Var Derdin Var”, “Ah Be İstanbul” , “Aşk Oyunu” ve “Doktorlar” dizilerinde oynayan Ergene’nin yıldızı parlamıştır. Kendisi “Hırsız Var” ve “Vizontele Tubaa” adlı sinema filmlerinde de başarılı oyunculuğunu bir kere daha bizlere göstermiştir. Bu dönemlerde birçok reklam filminde de onu izledik.

Oyunculuğunun yanı sıra evliliği ile gündeme gelen Ergene 16 Temmuz 2011’de 5 yıldır birlikte olduğu Anadolu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın oğlu İzzet Özilhan ile evlendi. Mart 2012’de anne olan Ergene kızına eşinin annesinin ismi olan Emine adını verdi. 27 yaşında olan genç ve güzel oyuncu şu anda eğitimine İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde devam ettiği için oyunculuk hayatına bir süre ara verdi. Ergene kendini naif ve çekingen biri olarak tanımlarken, at binmenin onun için çok büyük bir keyif olduğunu ve özgüvenini arttırdığını belirtmiştir.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et