Tüm Saç Renkleri

Video: Platin Sarı Dip Boyası Uygulaması

Dip boyası başta platin renk olmakla birlikte sarı, gri, ve açık renk saçlarını boyayan her kadın için birer sorundur. Kuaföre her ay gidip dip boyası yapmak zorunda kaldıkları için ayrıca oldukça maliyetlidir. ( dip boyası fiyatları 2019’da kaliteli bir kuaförde en az 200 tl’dir. )

Saçlarınızı daha önce platin sarı, Açık sarı, bebek sarısı, soğuk sarı, buğulu sarı gibi saç renklerine sahipse ve/ya oldukça açık platin tonlarına boyadıysanız ve saç dipleriniz geldiyse Video’daki uygulama gibi aşağıda anlatacağım ürünleri kullanarak saçlarınızı eski haline hatta daha güzel hale getirebilirsiniz.

Uygulama öncesi saç dipleri

video: platin sarı dip boyası uygulaması 1

Uygulama sonrası elde edilen saç rengi’ni aşağıda görebiliersiniz. Bebek sarısı / Platin sarı / Civciv sarısı diyebilirsiniz tabii 11/0 dolaylarında çok açık sarı saçtır.

video: platin sarı dip boyası uygulaması 2

Kullanılan Ürünler

Wella Blondor multi blonde toz Saç Açıcı Pudra 400g ( Fiyatı : 100 tl )

video: platin sarı dip boyası uygulaması 3

Özellikleri

7 tona kadar farklı derecelerde renk açımı sağlar.

Özel moleküler yapısı, açılma esnasında saçın kızıllaşmasına mani olur.

Kremsi yapısı, kolay uygulama imkanı sağlar.

Tüm açma teknikleri için kullanımı uygundur.

Hangi Volüm kullanılmalı?

20 Vol: Saç derisindeki uygulamalar ve dip açmalarda kullanılmalıdır.
30vol ve 40 Vol: Deriye temas etmeyen uygulamalarda istenilen açma derecesine göre tercih edilir.

Evde Blondor ( Toz açıcı / Oryal ) Nasıl Uygulanır?

Arkadaşlar Wella Blondor eskiden kuaförlerin sıklıkla kullandığı ( hala da kullanıyorlar ) toz açıcı olan Oryal toz açıcının daha gelişmiş ve Avrupa’da özellikle evde saçlarını boyayan ya da açan kadınların en çok kullandığı üründür.

Nasıl kullanılır?

Uygulama esnasında tek kullanımlık eldiven kullanın.
İstenen kıvamı sağlayabilmek için karışımı, metal olmayan bir kap içerisinde hazırlayın.
Açıcıyı, kuru ve yıkanmamış saça uygulayın.
Saç yapısına en fazla 50 dakika boyunca saçta bekletin.
5 dakikada bir kontrol ederek ideal açma seviyesine ulaştığınızda saçı yıkayın.

Aşağıdaki video’da görebileceğiniz gibi önce toz açıcı – oksidan ile karıştırılı saçlara 30 dk kadar uygulanmaktadır.

Oksidan Kullanımı

Wella Welloxon Perfect %9 30 Volum Oksidan 1000ml

Oksidan, boyanın aktive olmasını sağlayan kremsi sıvıdır. Saç boyamanın en önemli unsurlarından biri de doğru oksidanı seçmektir. Yapacağınız işleme uygun olmayan oksidan seçimi, istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple oksidan seçiminizi boya seçiminiz kadar dikkatli ve özenli yapmalısınız. Seçtiğiniz boyayla aynı marka oksidan kullanmaya özen gösterin. Aşağıdaki tablodan uygulayacağınız işleme uygun olan oksidanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

  • 20 Vol. Oksidan: Beyaz kapama , 1-2 ton açma işlemi ve saçı aynı tona boyamak için,
  • 30 Vol Oksidan: Saçı 2-3 tona kadar açmak için,
  • 40 Vol. Oksidan: Saçı 3-4 ton açmak ve röfle ile balyaj uygulamaları için tercih edilmelidir.

Evde Toner Uygulaması

Bayanlar Video’da bayanın kullandığı Blech London Whiter Toner Adında bir kit. Türkiye’de çok fazla bilinen ve kullanılan bir kit değil. Fiyatı Almanyada 7 Euro. Türkiye’de sanıyorum 50 tl gibi fiyata tekabul ediyor. Bu kiti Amazon‘dan alabilirsiniz arkadaşlar.

Kitin içerisinde yer alanlar:

1 Tüp Renklendirici 40ml
1 Şişe Geliştirici Losyonu (peroksit) 80ml
1 Onarıcı Bakım Maskesi 15ml
1 Çift Plastik Eldiven
1 Talimat broşürü

Kiti aldıktan sonra içerisindekileri karıştırıp uyguluyorsunuz arkadaşlar. Uygulama sonrasında losyon ve onarıcı bakım maskesini de kullanıyorsunuz.

2 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

3 yorum

Popüler Yorumlar

Elif hanım merhabalar, saçlarınızın diplerini açıcı ile açtıktan sonra cila uygulaması yapmanız lazım. Bu konuda platin dip sarı boya uygulaması tam olarak bunu anlatıyor. Cila yaparken saç renginize uyumlu bir saç boya numarası seçmelisiniz. Saçlarınızın fotoğrafını bana çekip gönderebilirsiniz. Ayrıca şu konumuza da bakabilirsiniz. Yöntem hemen hemen aynı: https://www.bakimlikadin.net/2020/03/22/siyah-sac-rengi-nasil-acilir/

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Merhaba saçlarım sarı balyaj, diplerimin açık renk olmasını istiyorum hangi renk e boyayabilirim.

Cevapla

Elif hanım merhabalar, saçlarınızın diplerini açıcı ile açtıktan sonra cila uygulaması yapmanız lazım. Bu konuda platin dip sarı boya uygulaması tam olarak bunu anlatıyor. Cila yaparken saç renginize uyumlu bir saç boya numarası seçmelisiniz. Saçlarınızın fotoğrafını bana çekip gönderebilirsiniz. Ayrıca şu konumuza da bakabilirsiniz. Yöntem hemen hemen aynı: https://www.bakimlikadin.net/2020/03/22/siyah-sac-rengi-nasil-acilir/

Cevapla

[…] birkaç hafta sonra, saçlara cila uygulanabilir. Bu, boyanın kalıcılığını artırır. Dip boyası ise aksatılmamalıdır. Dore saçların doğal ve parlak görünümünü, dipten çıkan koyu […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et