Tüm Saç Renkleri

Saç Rengi Tutturmak

Saçlarını boyatan veya kendisi boyamak isteyen kişilerin en sık karşılaştığı problemlerin başında saç rengi tutturmak geliyor. Bu konuda başarısız olup sonuçtan memnun olmayan çok sayıda kişi var. Saçlarda koyu bir ton varsa bu durumda renk tutturmak biraz daha zorlaşabiliyor.

saç rengi tutturmak 1

Saç Rengi Tutturmak için bilmeniz gerekenler

Saçların dip kısımları;

Saçların dip kısımları genellikle boyama işlemine en uygun ve hızlı cevabı veren bölümlerdir. Saç uçlarına yapılan açma işlemine göre, dipler çok daha kısa sürede açılır.

saç rengi tutturmak 2

Saç açma işlemi nereden başlar?

Bu nedenden ötürü, açma işlemleri her zaman saç uçlarından diplere doğru yapılır. Elbette bu açma işlemi de saç rengi tutturmada % 100 etkili bir yöntem olmayabiliyor. Yine de istenen renkten 1 veya 2 ton farklı sonuçlar elde etmek mümkün.

saç rengi tutturmak 3

Altta işlem görmüş boyalı saçlarda saç rengi tutturmak

Doğal, işlem görmemiş saçlarda daha iyi sonuçlar alınırken, altta boya olan saçlarda renk farklılıkları daha çok görülüyor. Özellikle saçlarda kızıllıkların görüldüğü farklılıklar ortaya çıkıyor ki, bu da istenmeyen durumların başında geliyor. Doğru şekilde saç açma işlemi yapılmazsa saçlarda gölgeli görüntüler meydana gelebiliyor ve istenen rengin tutturulması da zorlaşıyor.

saç rengi tutturmak 4

Evde kendiniz saç boyuyor iseniz yapmanız gerekenler

Saç rengini tutturmak için mümkünse profesyonel hizmet veren kuaförlere gitmekte yarar var. Böylece istenmeyen renk farklılıkları ile karşılaşmamış olursunuz. Eğer saçınızı evde kediniz boyayacaksanız ve tam rengi tutturmak istiyorsanız boyama işlemine saç diplerinden değil, saç uçlarından başlamalısınız.

saç rengi tutturmak 5

Saçlarınızda açma işlemi yapacaksanız

Eğer saçlarda açma işlemi yapacaksanız uç kısımlara açıcı sürdükten sonra alüminyum folyo ile saçınızı sarmanız daha iyi sonuçlar almanıza neden olur.

Saç boyama işleminde yapmanız gerekenler

Saçların uç bölümlerinin yeteri kadar açıldığını düşündüğünüz zaman hemen bu bölgeleri yıkayıp, ardından da saç diplerini açma işlemi yaparsanız daha dengeli bir renk tutturma işlemine de sahip olursunuz.

Farklı renkte saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız

Saçınızın tam rengini tutturmak için farklı renk boyaları birbirine karıştırmanız da gerekebilir. Bu durumda kuaförünüzden saçınıza en uygun boya renklerini öğrenmeniz faydalı olacaktır.

saç rengi tutturmak 6

saç rengi tutturmak 7 saç rengi tutturmak 8 saç rengi tutturmak 9 saç rengi tutturmak 10

3 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et