Tüm Saç Renkleri

Tranko Buskas Nedir? Muadili ve Kullananlar

Tranko Buskas günlük yaşantının sebep olduğu stres ve bunalıma bağlı olarak başta sindirim sistemi olmak üzere iç organlarda düz kas spazmına bağlı ortaya çıkan sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. 

Tranko Buskas Etken Maddesi

Tranko Buskas her bir tabletinde 10 mg medazepam ve 10 mg hiyosin-N-butil bromid etken maddelerini içermektedir. Hiyosin-N-butil sindirim sistemi başta olmak üzere iç organ düz kaslarında gevşemeyi sağlar, spazm çözücü etki gösterir. Medazepam ise endişe giderici ve kas gevşetici etkiye sahiptir.

Tranko Buskas Kullanım Alanları

Tranko Buskas psikolojik gerginlik ve strese bağlı olarak olarak ortaya çıkan sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Mide yanması, mide krampları
  • Safra yollarında şişkinlik ve kramp ağrıları
  • Bağırsak spazmları
  • Hıçkırık
  • Ağrılı adet görme
  • Kadınlarda menstrüasyon öncesi gerginlik, hırçınlık gibi şikayetler
tranko buskas
Tranko Buskas

Kullanım Şekli: Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece ilacı günde 3 kez 1-2 tablet olacak şekilde aç karnına bol su ile çiğnemeden tutunuz. Tedavi dozu kişisel özelliklere göre farklılık gösterebilir. 

Uyarı: Tranko Buskas kas güçsüzlüğü (myasteni), kalın bağırsak genişlemesi (megakolon) ve dar açılı glokom hastaları tarafından kullanılmaz. Bunun yanı sıra alkol kullanımı ve uyuşturucu bağımlılığı ilacı kullanmaya engeldir.

Muadil İlaçlar

Aynı kombine etken maddeyi içeren başka ilaç bulunmamaktadır. 

Yan Etkileri

Tranko Buskas kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler ağız kuruluğu, kalp hızının artması ve deri döküntüsü gibi durumlardır. Daha seyrek olarak soluk almada güçlük, idrar yapmada güçlük, sinirlilik, öfke, huzursuzluk, intihar düşüncesi, uyku bozukluğu, deride morluk, baygınlık, sersemlik, akıl bulanıklığı, puslu görme, çift görme, adet bozukluğu, uyuşukluk, bulantı, ishal ve kabızlık gibi yan etkileri bilinmektedir. Bu gibi yan etkiler ortaya çıktığında doktorunuza başvurunuz. 

Fiyat

Tranko Buskas 20 draje ilacın 2020 güncel satış fiyatı 13.06 TL’dir.

bitkiseldir. kasları gevşetmesiyle de tanınır.

10 dakika gibi oldukça kısa bir sürede şiddetli böbrek sancısını geçiren mucizevi ilaç.

https://eksisozluk.com/entry/5560665

mide sorunu, asabiyet, regl ağrısı, ilaç yan etkisi azaltma

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et