Tüm Saç Renkleri

Ten Renginize Göre Saç Rengini Kusursuz Bir Şekilde Seçin

Ten Rengine Uygun Saç Renkleri seçiminde ten rengi ve cilt alt tonları ayrı şekilde kategorilendirilip buna göre saç rengi uyumları ele alınmıştır. Bildiğiniz gibi ten rengi Esmer, Buğday, beyaz ve Cilt alt tonları ise Soğuk, Sıcak ve Notr şeklinde belirtilmektedir. Saç rengini yani saçlarınızı boyarken ve kendi saç renginizi belirlerken makyaj tonlarında olduğu gibi saç renginizi de kendi ten renginiz ve cilt alt tonunuza göre belirlemeniz doğru bir görünüm için çok önemlidir.

Aşağıdaki başlıklarda tek tek tüm ten rengi ve cilt alt tonlarına göre açıklamalar yapılmaktadır. Kendi cilt renginizi doğru bir şekilde öğrenmek için cilt alt tonu belirleme testleri konumuzu okuyabilirsiniz. Sonrasında da kendi renginize göre hangi saç rengi size yakışacak? hangi saç rengini tercih etmelisiniz buradan gelip ilgili rehber yazımızı okuyabilirsiniz.

Esmer Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Esmer bayanlar sıcak tonda bir ten rengine sahip olduklarından yine sıcak ve koyu renkleri tercih etmelidirler, Yani esmer bayanlar açık tonlardaki renkleri asla tercih etmemelidir. Genellikle siyah, kahverengi, kumral, altın kahve, çikolata kahve, kestane rengi gibi renkler onlar için ideal renklerdir.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 1
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 2
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 3
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 4

Esmer Ten / Sıcak Cilt Alt Ton

Esmer ten rengine sahip ve sıcak cilt alt tonuna sahipseniz size yakışacak olan saç rengi küllü tonlarıdır. Koyu saç renkleri ile birlikte, çikolata kahverengi, Kristal platin küllü saç rengi gibi saç renklerini kullanabilirsiniz özellikle uygun bir makyaj ile platin küllü / Silver dediğimiz gümüş / gri saç renkleri olacaktır.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 5
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 6

Esmer Ten / Soğuk Cilt Alt Ton

Esmer tenli olan kadınlar cilt alt tonlarını belirledikten sonra makyaj ve saç renklerini belirlerlerse doğru renkleri seçip çok daha canlı, parlak ve güzel görünebilirler. Esmer tenli ve soğuk bir cilt alt tonuna sahipseniz kullanmanız gereken saç renk tonları daha sıcak olmalıdır. Örneğin karamel saç rengi ombre, ışıltılar, sıcak kahverengi tonları gibi.

Berrin Keklikler

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 7

Gülnur Gökçe

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 8

Ten renginizin kullanacağınız saçla doğrudan ilişkisi vardır.Yani bazı saç renkleri cilt renginizle uyumlu görünmezler.Bu da etrafa verdiğiniz izlenimi etkileyebilir ve çok daha güzel görünebilirken olduğunuzdan daha kötü görünüyor olabilirsiniz.Bunu engellemek için doğru rengi ve seçimi yapmak oldukça önemlidir.

Buğday Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Buğday tenli bayanlara ise en çok yakışan renkler; küllü kumral,kumral,bal köpüğü,küllü bal köpüğü,açık kahve,koyu sarı gibi saç renkleridir.Asla tercih etmemleri gereken renkler ise kızıl,karamel,altın sarısı,platin sarısı,siyah gibi renklerdir.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 9
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 10

Buğday Ten / Soğuk Cilt Alt Tonu

Buğday tenli olan ve soğuk cilt alt tonlarına sahip olan kadınlar sıcak tonlardaki kahverengi saç rengini en güzel taşıyan kadınlardır. Hatırlarsınız Karamel saç rengini Dünya’da popüler hale getiren kadınlardan birisi Beyonce’dir. Yine Türkiye’de Hadise‘dir. Bu ten rengine sahip olan kadınlara : Bal köpüğü, altın dore sarı, karamel tonları, kahve köpüğü, fındık kabuğu gibi saç renkleri son derece yakışacaktır.

Seray kaya

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 11

Ece Seçkin

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 12

Buğday Ten / Sıcak Cilt Alt Ton

Buğday tenliler genel itibarı ile her türlü saç renginde güzel sonuçlar alabilirler ancak hem buğday tenli hem de sıcak cilt alt tonuna sahipseniz sıcak tonlar sizi fazlasıyla turuncu gösterebilir. Bu tabii ki sizin tercihiniz olacaktır ama doğru tercih soğuk kahverengi saçlar yani kumral, küllü kahverengi, küllü platin tonlar, buz kristal saç rengi gibi olmalıdır.

Burcu Binici

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 13

Merve Sanay

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 14

Beyaz Ten Rengine Uygun Saç Renkleri

Beyaz tenli bayanlar ise aslında bütün renkleri tercih edebilirler.Ancak küllü tonlar yüzünüzü daha da soğuk ve soluk göstereceğinden size sıcak tonları, bal köpüğü,altın kumral,altın kahve,kızıl,karamel gibi renkleri öneririm.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 15
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 16

Beyaz Ten / Soğuk Cilt Alt Tonu

Beyaz tenli bayanlara her türlü saç rengi yakışmaktadır. Cilt alt tonunuz burada belirleyici olacaktır. Beyaz tenli olup soğuk cilt alt tonuna sahipseniz cildiniz soluk görünebilir bunu önlemek için daha sıcak bakır tonlarında bakır – kahverengi gibi tonlar size çok yakışacaktır.

Kullanmamanız gereken renkler ise platin sarı, platin küllü gibi son derece açık ve sizi soluk gösterecek saç renklerinden kaçınmanız gerçekleştirmektedir.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 17
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 18

Beyaz Ten / Sıcak Cilt Alt Tonu

Beyaz tenliler ve sıcak cilt alt tonlarında olan kadınlar en şanslı cilt alt tonlarına sahip kadınlardır. Çünkü ciltleri soluk görünmeyeceği için hem sarı tonlar, hem açık sarı ve küllü tonları hem de bakır saç renkleri, özellikle sıcak kahverengi saç renkleri son derece güzel bir renk uyumu sağlayacaktır.

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 19
ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 20

Notr Cilt Uygun Saç Renkleri

Notr Cilt alt tonu ne sıcak ne de soğuk ten rengini ifade eder. Genellikle en uyumlu cilt alt onuna sahip ten rengidir. Bu ten rengine sahip kadınlar hem karamel, bakır, kızıl gibi sıcak saç renklerini hem de küllü, platin, kumral gibi soğuk saç renklerini rahatlıkla kullanabilirler.

Gözde Kaya

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 21

Aynur Aydın

ten renginize göre saç rengini kusursuz bir şekilde seçin 22

Soluk Ten

Güçlü renklerden ve küllü tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü hatlarınızın çok sert görünmesine yada cildinizin olduğundan soluk görünmesine sebep olabilirler. Siz pastel tonları, yumusak sarı, bakır kızılı, fındık kabuğu, orta kahve çikolata kahvesini tercih etmelisiniz.

9056e798f0478ecd4ecb0c6d0127fb2a

Pembe Ten

Kırmızının hiçbir tonu size uygun değildir. Olduğunuzdan daha kırmızı görünmek istemiyorsanız;sarı, kumral, kestane tonları ve küllü renkleri uygulayabilirsiniz.

sac1020

Buğday Tene En Çok Yakışan Saç Rengi


Beyaz Tene En Çok Yakışan Saç Rengi


Esmer Tene En Çok Yakışan Saç Rengi


Bronz Tene En Çok Yakışan Saç Rengi


Kumral Tene En Çok Yakışan Saç Rengi

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

6 yorum

Merhaba iyi günler 1 ay önce saçımı boyattım bebek sarısı gibi oldu dipler de kumral oldu ama yakışmadı değiştirmek istiyorum buğday tenliyim saçımı bakır tonlarında boyamak istiyordum bir tanıdığıma sordum papatya sarısı fındık kabuğu ve karameli karıştırıp boyamamı önerdi sizce nasıl olur?

Cevapla

Ecem Merhaba Buğday tenli olduğun için cilt alt tonunda çok önemli. Soğuk bir cilt alt tonun varsa bakır tonlar seni notrleyeceği için yakışacaktır. Yok eğer sıcak bir cilt alt tonuna sahipsen yakışmayabilir yani çok sıcak bir renk yansıtırsın yüzünü kapatır. Yok eğer notr bir cilt alt tonun varsa uygulanabilir.

bahsettiğin karışmının kutu numaralarını ( Boya numaralarını vermeden bir şey diyemem.) Ama Bakır renklerde igora royal çok başarılıdır. )

Buradaki örnek fotoğraflara bakmanı öneriyorum.

https://www.bakimlikadin.net/2019/04/13/igore-royal-sac-renkleri-katalogu/

Cevapla

Soğuk alt tonluyum tam bakır değil aslında istediğim soğan kabuğu gibi bir renk istiyorum

Cevapla

Attığınız linkte 2 kişi sarılmış bir fotoğraf var orda ki saç rengi gibi istediğim sadece bir iki ton koyusu

Cevapla

Henüz boya almadım bahsettiğim karışımı igoradan alsam istediğim gibi olur mu

Cevapla

Merhabalar Ecem Anladım: Şimdi istediğin renk çilek sarısının karamel ile karışımı. Bunun da 2 ton koyusunu istiyorsan evet soğan kabuğuna bakmalısın. igora royal öneriyorum evet.

https://www.bakimlikadin.net/2019/04/29/sogan-kabugu-sac-rengi/

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et