Tüm Saç Renkleri

Tamanu yağı Faydaları ve Kullanıcı yorumları

Beni rahatsız eden bir kaç sivilce izim olduğu için 3 yıl önce yurt dışından getirmiştim Tamanu yağını. O zaman Türkiye’de bu kadar bilinen bir yağ değildi. Benzer etkileri şu anda kremler de sağlıyor ancak yurt dışında tamamen doğal bir etkiye sahip olduğu için bu yağ bir kaç sene öncesinde çok popülerdi. Yaklaşık 3 ay süre ile 2 kere kullandığım bu ürün ile deneyimlerimi bu yazıda paylaşmak istiyorum.

Öncelikle yara izi – Sivilce iziniz varsa olgunlaşmış cilde etkisinin gerçekten olumlu yönde olduğunu belirteyim. Etkisini görmek için %100 doğal ve soğuk sıkım yağ almanızı öneriyorum. Aksi taktirde fayda alamazsınız. 30 ml olarak piyasada bulunuyor sadece sorunlu olan bölgeye uyguluyorsunuz. Bu da bende yaklaşık 3 ay süre boyunca bir şişesini kullanmama vesile oldu. Kulak pamuğunu sterilize bir şekilde koruyarak sadece yüzümdeki sorunlu bölgeye sürerek kullandım.

tamanu yağı
Tamanu Yağı

Ürünün içeriğinde kremlerin içerisinde de bulunan farklı pek çok asit var. İçerik kısmını google alışverişte yer alan ürün detaylarında görebilirsiniz. Fiyatı da 30 ml soğuk sıkım 125 tl. Ucuz olanlarını asla almanızı tavsiye etmiyorum.

Tamanu Yağının Cilde faydaları nelerdir?

Efendim daha önceden cilt doktorunuz tarafından differin gibi kremler reçete edildi ise bilirsiniz Tamu Yağı da içerisinde asit barındıran sorunlu ciltlerin sakinleşmesine ( Sürekli sivilce – Akne fışkırması ) etki eden canlandırıcı ve onarıcı özelliği olan ve Fransız farmakopisine kayıtlı son derece şifalı bir yağır.

Bir diğer önemli özelliği; güneş ışınlarının zararlı etkilerinden en yüksek derecede koruyan yağların başında yer almasıdır. Ancak siz yine de pahalı olmasından dolayı güneş kremi niyetine kullanmayın. Unutmayın her cilt yapısı farklıdır.

Tamanu yağı, doğrudan yani direk olarak da cilt üzerinde kullanılabilir ya da farklı bitkisel yağlarla da karıştırılabilir.

Olumsuz özelliği olarak sadece çok ağır ve geçmek bilmeyen kokusunun insanı rahatsız ettiğini söyleyebilirim. Her gün ve sürekli kullanmak yerine kullanmadan önce doktorunuza danışarak kullanmanızı öneririm.

tamanu yağı faydaları ve kullanıcı yorumları 1
Tamanu yağını sivilcesiz bir cilt için kullananların sayısı oldukça fazla

Diğer cilt bakım kullanıcı yorumları ve ürün incelemelerimizi cilt bakım ürünleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et