Tüm Saç Renkleri

Çocuklar için cilt maskesi Tarifinde 3 Kural

Cilt maskesi sadece yetişkinler için değildir. Çocuklar için de tamamen doğal cilt maskeleri yapılabilir. Çocukların da cildinin beslenme ihtiyacı vardır, onların yüzü de zaman zaman alerji olabilir, sivilce veya izlere, lekelere maruz kalabilir.

Çocukların bünyesi gibi cildi çok hassastır ve cilt maskeleri çocuklara özel yapılmalıdır. Çocukların yüzüne kimyasal madde ve paraben içeren maddeler, kremler kesinlikle sürülmemelidir. Bu maddeler onların yüzünü deforme edebilir, yüzü tahriş olabilir ve bazı çocukların bu maddelere, gıdalara karşı alerjisi olabilir. Bu durumda çocuğun cildinin de iyi tanınması önemlidir. Bu çerçevede çocuklar için tamamen zararsız ve sağlıklı cilt maskeleri yapmak mümkündür. Peki doğal cilt maskesi nasıl yapılabilir?

Çocuklar için cilt maskesi Tarifi

Asit içeren domates ve limon gibi besinler de çocukların cildine sürülmemelidir. Bal, kakao, süt ve undan çok sağlıklı, cildi koruyan bir maske yapılabilir. Bunun için 1 yemek kaşığı un, 1 tatlı kaşığı bal, bir çay kaşığı kakao ve bir çay bardağı süt karıştırılarak çocukların yüzünde ufak masajlar şeklinde uygulanabilir. 3 dakika kadar sonra ılık suyla yıkanmalıdır.

Dikkat etmeniz gereken 3 Kural

Gerekli ise ve cilt doktoru onay verirse doğal maskeler uygulayın.

Asitli içeriklerden uzak durun.

Akne oluşumuna neden olacak yağlardan ve içeriklerden uzak durun.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et