Tüm Saç Renkleri

Sineklik Nedir? Nasıl Kullanılır? Sineklik Modelleri Nelerdir?

Özellikle yaz aylarının ve dahi diğer mevsimlerinde en sinir bozucu şeyi haşereler, sinekler ya da sivrisinekler olabilir. İşte tam bu noktada balkon kapılarında, pencerelerde ya da bahçeye açılan bir kapınız var ise bahçe kapınıza taktırabileceğiniz alüminyum ve tül denilen parçalardan oluşan ekipmana sineklik denir. Ayrıca sıcak havalarda evinizi havalandırmak için de bu ürünler size çok fazla fayda sağlayacaktır.

Sineklikler hem çevreci hem de ekonomik ürünlerdir. Çevrecidir çünkü; zararlı içeriklere sahip kimyevi maddeleri kullanmadan zararlı hayvanların ısırıklarından ya da getirdiği mikroplardan korunmuş olursunuz. Ekonomiktir çünkü; bir kereye mahsus satın alacağınız bir sineklik başına bir şey gelmediği müddetçe çok uzun zamanlarda sizin ihtiyacınızı fazlasıyla görecektir. Bu nedenle kullanıcı odaklı ve faydalıdır.

Hızla geçen zaman ve yeni normaller insanların evlerinde ya da kapalı ortamlarda daha fazla zaman geçirmesine sebep oldu. Bu nedenle evlerimizi ya da ofislerimizi yeniden dizayn etmek ve kullanışlı hale getirmek zorunda kaldık. Yapı dükkanım olarak ürettiğimiz her ürün gibi sinekliklerde de uzun ömürlü, kaliteli ve dayanıklıdır.

SİNEKLİK MODELLERİ NELERDİR?

si̇nekli̇k

Pileli ya da plise sineklikler :  Kurulum bakımından kolay ve maksimum fayda sağladığından çok fazla tercih edilir. Sahip olduğu pileli tülü sayesinde kolayca fark edilir ve kolayca kullanılır.  Sineklik teli olarak da bilinen tülü sayesinde kullanımı kolay ve uzun zamanlar dayanıklıdır.

Plise ürünleri diğer türlere göre bir çok açıdan en çok tercih edilen modelidir. Çünkü, önüne ya da arkasına engel teşkil etmeden küçük çocukların bile zorlanmadan kullanabilmesi ve pratik olması başlıca sebepleridir. Pileli ürünler önüne yada arkasına denk gelen masa, sandalye gibi eşyalarınızın yerini değiştirmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca doğramanıza en yakın noktaya montajı yapılacaksa da pileli ürün tercih etmek durumundasınız.  Cam balkon sinekliği olarak  ya da Fransız balkon sinekliği olarak sıklıkla tercih edilen bir çeşittir. Yapı dükkanım olarak plise modellerimiz için sizleri de yapidukkanim.com ‘a bekliyoruz.

Menteşeli sineklik : basit olarak söylemek gerekirse en önemli tercih sebebi kolay açılıp kapanma özelliğidir. Pencerelerin dış kısmına monte edilir ve rahatça kullanılır. Ayrıca en çok tercih edilen modellerin de başında menteşeli tasarımlar gelir. Halk arasında tak-çıkar sineklik olarak da bilinen menteşeli modeller, kurulum aşamasında da çok kolaydır ve sağa sola açılması yüzünden sıklıkla tercih edilir. Sadece kurulumu yapacak yere ikişer adet menteşe ve kilitleme aparatları sayesinde gayet basit şekilde montajı yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken kullanılan malzemelerin kalitesidir. Yapı dükkanım olarak özel fırınlanmış boyası ve kaliteli sineklik tülü ile imal edilen menteşeli tasarımlar için doğru adres yapidukkanim.com ‘dur.

Stor sineklik : aşağı ya da yukarı yönde yay sistemi ile çalışan stor çeşidi de sıklıkla tercih edilen çeşitlerden biridir. Özellikle tarihi yapılarda ya da aşağı –  yukarı yönlü pencerelerde görüntü bütünlüğünü sağlamak ve kolay kullanım amacıyla stor kullanılır. Stor modellerde üst kısımda bulunan bir kutu vardır ve bu kutu içerisine ürün toplanır. Bu şekilde de aşağı ya da yukarı çekerek arzunuza göre kullanabilirsiniz. Stor modelini ister pencere stor şeklinde ya da isterseniz kapı stor sinekliği olarak da kullanabilirsiniz. Diğer çeşitlere göre incelikli bir mekanizma gerektirdiğinden kaliteli ürünler tercih etmek durumundasınız. Aksi takdirde gerek alüminyum kısmı gerekse sineklik teli kısmı çabuk deforme olacaktır ve size yeniden masraf çıkaracaktır. Bu nedenle yapı dükkanım olarak en kaliteli malzemeleri sizlerle buluşturuyoruz.

Sürgülü sineklik : sürme model de denilen sürgülü tasarımlar Fransız balkonlarda ya da çek – aç kapı ya da pencerelerde sıklıkla tercih edilir. Yüksek dayanıklılık ve yer kaplamama özelliği sayesinde de tercih sebebidir. Ayrıca sürgülü sineklikleri kış mevsiminde ihtiyaç duymazsanız yerinden çıkarabilirsiniz. Bu yerinden çıkarabilme kolaylığı temizlik açısından da gayet yardımcı bir sebeptir.

Akordeon sineklik :  şekil itibariyle akordeona benzediğinden bu isimle de anılır. Ayrıca katlanır yapısı sayesinde kullanım kolaylığı sağlar. Bu nedenle katlanma özelliğini sağlayan ip kısmının dayanıklı ve kaliteli olması gerekir.

sineklik nedir? nasıl kullanılır? sineklik modelleri nelerdir? 1

SİNEKLİK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Evinizde ya da iş yerinizde bu ürünleri tercih ettikten sonra bir diğer önemli mesele temizliktir. Çünkü bu ürünler genellikle dört mevsim kullanılır ve montajı yapıldıktan sonra kırılmadığı ya da deforme olmadığı sürece yerinden pek çıkarılmaz. Bu nedenle sinekliklerinizi deforme etmemek için temizliğinde dikkat edeceğiniz bazı noktaları yapı dükkanım olarak sizlerle paylaşmak isteriz.

Sineklikler, evinizin  ya da iş yerinizin dışarıya açılan yüzü olduğundan sıklıkla tozlanacak ve kirlenecektir. Sineklik teli de denilen tül kısmı narin birmalzeme olduğundan temizliğinde en çok dikkat edilmesi gereken parçadır. Ayrıca sineklik profili de diyebileceğimiz alüminyum parçalar özel fırınlanmış boya ile boyanır. Kullanılacak yüksek kimyevi içerikli deterjanlar boya kısmına zarar verecek ve sinekliğinizin kötü görünmesini sağlayacaktır. Bu nedenle ilk tercihimizgenelde su iletemizlemek olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta tazyikli suya maruz bırakmamaktır.

Sineklik tülünü temizlemek için eğer sökülebilir yapısı varsa yerinden çıkarıp banyonuzda dahi rahatlıkla su akıtarak yıkayabilir ve sularının süzülmesini bekleyebilirsiniz. Eğer ürünleriniz pencere ya da kapıdan çıkmıyorsa içine su koyacağınız bir sprey yardımı ile ıslatabilirsiniz. Sonrasında bez ile kurulayabilirsiniz. Sprey kullanma imkanınız o an için yoksa nemli bir bezle yüksek güç uygulamadan yumuşak hareketlerle silebilirsiniz.

Bunların haricinde doğal içerikli temizlik ürünleri kullanabilirsiniz. En çok dikkat etmeniz gereken bu ürünlerin tüllerine zarar vermemektir.

     SİNEKLİKLERİN SAĞLADIĞI FAYDALAR

sineklik nedir? nasıl kullanılır? sineklik modelleri nelerdir? 2

Basit anlamda ilk baktığımızda kara sinek, sivri sinek, örümcek ya da diğer haşeratlardan evinizi ve ailenizi korumak sinekliklerin en önemli avantajıdır. Bunun haricinde evinizi havalandırmak istediğinizde gönül rahatlığı ile bunu yapmanıza imkan tanır. Özellikle yaz mevsiminde çok sık kapı ya da pencerelerimizi açmak durumunda kalırız. Bu nedenle ister pencere açın isterseniz de bahçeye açılan kapınızı açın rahatlıkla keyfini sürmeye devam edebilirsiniz. Ölçüsü doğru alınmış, modeli en avantaj sağlayan şekli tercih ettiğiniz takdirde çok basit görülen sinekliğin aslında hayatınızda ne kadar yer kapladığını fark edeceksiniz.

Sineklik çeşitlerinde de gördüğünüz farklı türdeki ürünler görüntü ve kullanım açısından farklılıklar içerse de temelde hepsi alüminyum malzeme ve tülden oluşur. İster mıknatıslı olsun ister pimapen üzerine monte edilmiş olsun tüm modeller benzer materyallerden oluşmak zorunda. Özellikle türkiye gibi dört mevsimi belirgin yaşayan bir ülkede soğuk, sıcak, rüzgar, yağmur ve hatta bulunduğunuz yere göre kar veya fırtına bile görecektir. Bu nedenle bu denli dış etkiye maruz kalacak olan ürünlerin belirli bir kalitede olması lazımdır.

Yapı dükkanım olarak işimizi ciddiye alıyoruz. Bu nedenle yüksek kalitede ürünlerimizi kullanıma hazır hale getirip siz değerli ziyaretçilerimize  sunuyoruz. Siz de yapidukkanim.com ‘a gelin ve istediğiniz ölçüde ve istediğiniz modelde sinekliğinizi edinin.  Sitemiz üzerinden canlı destek alabilir ya da detaylı bilgi alabileceğiniz içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

       SİNEKLİK FİYATLARI NE KADAR?

Hepimizin bildiği üzere her ürünün bir değeri vardır. Bir çok farklı üründe olduğu gibi sineklikler içinde de farklı üretim teknikleri, montaj şekli farkı, model ya da renk gibi fiyat konusunu etkileyen çok fazla faktör vardır. Yapidukkanim.com olarak her zaman izlediğimiz en önemli politikamız, kaliteli ürünü doğru fiyatla vermektir. İster internet ortamında araştırın, isterseniz de bulunduğunuz bölgelerde lokal üreticileri araştırın, çok değişken fiyatlarla karşılaşacaksınız. Bizim iddiamız en ucuzu size ulaştırmak değil, doğru ürünü doğru fiyatla ulaştırmaktır. Fiyatlarımızı ve ürün çeşitlerimizi incelemek için  yapidukkanim.com’a yapacağınız kısa bir ziyaret için sizleri bekliyor olacağız. 

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et