Tüm Saç Renkleri

Ombre Saçı Tek Renk Haline Getirme

Bu saç boyama uygulamasında ombre saçlarınızı nasıl tek renk haline getirilebileceğinizi anlatacağız.

Ombre saç renklerinde iki hatta daha fazla renk oluyor ve başarısız uygulamarda hoş görünmüyor, bazen buna alışamıyoruz. Ve saç renginimi tekrar tek renge çevirmek istiyoruz.

ombre-sac-tek-renk-9

Evde Tek Renk Saç Boyama Uygulaması

Önemli: Çok deneyimli değilseniz bu uygulamayı güvendiğiniz bir kuaförde yaptırınız.

Öncelikle bu uygulamayı tek başına yapmanız mümkün değil. Pek çok aşaması var ve saçın her yeri eşit şekilde uygulanmalı ki iyi sonuç versin. Biz bu uygulamada Ombreyi kaldırıp tek renk yapmaya çalışıyoruz ama koyu değil, saçı daha açık röfleli gibi görünen bir saç haline getiriyoruz.

Uygulama: Dipler doğal saç rengi 6/0

Renk A: 30g Wella Illumina 6/76 + 30g Wella Illumina Color 5/7 + 6% Welloxon Perfect (Oksidan)
Renk B: 30g Wella Illumina  7/7 + 30g Illumina Color 6/19 + 6% Welloxon Perfect (Oksidan)
Renk C: Blondor Freelights + Blondor Freelight Developer 12% (1:3) (Açıcı) Oranı 1/3 olacak
Renk D: Wella Instamatic By Color Touch Jaded Mint (Wellanın Cilalarda kullanılan saç boyası Çok açık bir yeşil) + Color Touch Emulsion 1.9%
Renk E: Instamatic By Color Touch Ocean Storm (Wellanın Cilalarda kullanılan saç boyası Çok açık bir mavi) + Color Touch Emulsion 1.9%

  1. Adım: Öncelikle saçı topluyoruz ve diplere Renk A’yı uyguluyoruz. Bu boyalar kahve tonları biraz oksidan ile açıyoruz ki koyu kalmasın.  Saçı toplama şekline dikkat edelim. Diplerin her alanının eşit şekilde uygulanması önemli. (Burada bir toz açıcı yok)
  2. Adım: Yine karışımı hazırlıyoruz. Bu boya ise biraz daha açık ( koyu sarı diyebiliriz. ) Wella Illumina profesyonel kuaförlerin kullandığı bir boya. Her yerde bulamayabilirsiniz. Ama Kuaförler’den satın alabileceğinizi düşünüyorum.
  3. Adım’da ise saçın belli bölümlerini açıyoruz.  Yani RenkC’yi kullanıyoruz. Blondor Freelights  Wella’nın krem açıcısı. Yine profesyonel uygulamalar için hazırlanmış. Yurt dışında pek çok kuaför bu ürünleri kullanır
  4. ve 5. Adımlar ise Saç uçlarında dikkat ederseniz çok hafif yeşillikler ve mavi tonları göreceksiniz. O tonları elde etmek için saç toparlandıktan sonra üstlerine çok az miktarda ( ve bazı küçük yerlere) Dokunarak eklenen boyalar. Tabi siz bunu istemeyebilirsiniz.

Uygulama Öncesi

Gördüğünüz gibi saç dipleri orta kahverengi ve saç uçları karamele çok güzel bir geçiş ile sağlanmış. Aslında çok güzel görünür bu uygulama.

ombre-sac-tek-renk-2

Aşağıdaki uygulama ise çok daha güzel. karamel küllü sarı açık tonlarda harika bir saç rengi elde edilmiş. Çok daha güzel göründüğünü söyleyebiliriz.

ombre-sac-tek-renk-1
ombre-sac-tek-renk-3

Ombre saç rengini maalesef pek çok kuaför çok sağlıklı ve başarılı bir şekilde uygulayamıyor. Pek çok kadın memnun kalmadığını dile getiriyor. Özellikle yorumlarda ve isteklerde pek çok bayan arkadaşımız kuaförünün yaptığı ombre balyaj uygulamasını tek renge nasıl çevireceğini söylüyor.

ombre-sac-tek-renk-4
ombre-sac-tek-renk-5

Uygulama Sonrası

ombre-sac-tek-renk-8
ombre-sac-tek-renk-6
ombre-sac-tek-renk-7

Kaynak: professionalhairdresser.co.uk

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et