Tüm Saç Renkleri

Saç Maskarası Nedir? Kullanımı ve Yorumlar

Saç diplerinden gelen beyazları hatta beyazlaşan kaşlarınızı koyu tonlarda ( siyah, kahverengi ) olmasını sağlamak için kullanılan Gratis, Watson, Sehpora gibi mağazalarda ve internetten satın alabileceğiniz fiyatlarının 11 ile 45 tl arasında değiştiği ( 2019 fiyatları ) bir üründür. Maskara şeklide olduğu gibi stick şeklinde de satılanı vardır. Saç diplerinize kirpik ve kaşlarınıza sürdüğünüz gibi sürmelisiniz.

Watsons mağazalarında satılan Hair System by watsons marka saç maskarası: fiyatı 25 tl

saç maskarası nedir? kullanımı ve yorumlar 1

Kalıcı mı?

En fazla 2 gün kadar rengini koruduğunu söyleyebilirim. Kaşlarda daha iyi verim alabilirsiniz. Kahverengi aldığını saç maskaralarının kızıl ve bakır tonlara döndüğü de rastlanılan bir durumdur.

1000Hour Saç Maskarası – Açık Kahve Fiyatı: 17 tl

saç maskarası nedir? kullanımı ve yorumlar 2

Kullanıcı yorumları

Gratiste satılan saç maskarası ile ilgili en büyük sorun Color 2 Go adlının kalıp gibi yapışması ve kalıcığının sadace 10 saat kadar sürmedi olarak gösteriliyor. Yine saçlara yapıştığından şikayet edenler de var.

Ben sadece saçımda çıkan 3-4 tel saç için saç maskarası satın aldığımı söylemeliyim. 2 ay önce almama rağmen en fazla üç kere kullandım. Hem uğraşması zor hem sürekli yapmak zorundasınız hem de çok çabuk geçiyor. Çok acil durumlar dışında alınmasını tavsiye etmiyorum. Hani olur da bir düğüne gidecek olursunuz ve onda saçlarınızı boyama şansınız yoktur yaptığınız abiye saçlarınızın diplerinden beyazlar görünüyordur. Bu gibi durumlarda kullanılabilir bunun dışında pek kullanılabileceğini sanmıyorum. Ayrıca kahverengi değil siyah olanını tercih edin. Kahverengi olan çok çabuk renk değiştiriyor.

Kiss Marka Saç maskarası beyaz kapatıcı fiyatı: 46 tl

saç maskarası nedir? kullanımı ve yorumlar 3

Saç Dipleri için Kullanılır mı?

Yaş ilerledikçe özellikle 30 yaşından sonra saçlarınızı boyatsanız dahi 15-20 günde saç diplerinizden beyazlar gelmekte. Bu beyazları saç maskarası ile saç diplerindeki bu beyazlığı kapatmak için kullanabilirsiniz ama geçici bir süre için. ( maskaranın kalitesine bağlı olarak 5 saat ile en fazla 48 saat kadar ). Bunun dışında acil durumlar hariç günlük kullanım için gerekli olduğunu düşünmüyorum.

GreyyFree Saç maskarası farklı pek çok tonu var ve 12 tl gibi bir fiyattan satılıyor.

saç maskarası nedir? kullanımı ve yorumlar 4

Kaçlar için Beyaz kapatıcı.

Saçlardan farklı olarak kaşlarınızda da tek tük beyazlıklar çıktıysa bunları da bu saç maskarası kullanarak geçici bir süreliğine kapatabilirsiniz. Bana göre kaşlarda beyaz kapatıcı olarak daha çok işe yarıyor gibi.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et