Tüm Saç Renkleri

Saç Boyasına Yağ Karıştırmak

Saçlarımızı boyarken saç boyasının içine bitkisel yağ karıştırma’nın yararlı olup olmadığı ile ilgili pek çok soru gelmekte. Hemen açıklayalım, saçlarınız çok kuru değilse saç boyasına yağ karıştırmanın faydası ve olumlu bir etkisi bulunmamaktadır.

Saç boyama işleminde saç boyasının saçlarınız etki etmesi için saçınızda saçlarınıza nüfüs eden saç yağlarının olmaması boyanın daha kalıcı olmasını, daha çok etkili olmasını ve saç renginizin daha kalıcı olmasını sağlar. Tıpkı keratin yüklemesinde olduğu gibi saçlarınız daha önce (argan yağı, hindistan cevizi yağı, zeytin ya ve tatlı badem yağı )yağlarla saçlarınızı yağladı iseniz saçlarınızın bu yağlardan arındırdıktan sonra saçlarınızı boyamanızda yarar var.

Saçlarınız yandıysa ya da çok yıprandı ise saçlarınızı bu tip yağlar ile yağladıktan sonra ya da saç boyasının içine karıştırdıktan sonra sürmenizin bir anlamı yok.

saç boyasına yağ karıştırmak 1

Yıpranan saçlar için Keratin yüklemesi saç boyama ve açma işleminde ise Olaplex saç bakım seti ve Olaplex 5 Numaralı saç kremi’ni kullanmanızı öneriyoruz.

Özetle: Saç boyasına Yağ Eklemek

Saç rengini kapatmada, Saç renginin kalıcılığını sağlamada ya da yıpranan saçın yıpranmasını azaltmakta olumlu bir etki yaratmaz.

Saç Boyama İşleminden sonra

Ancak saç boyama işleminden sonra ( Argan, Hindistan Cevizi, Tatlı badem ) gibi saça yararlı ve nemlendiren yağlar kullanmak özellikle çok kuru saçlar için yararlı olacaktır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et