Tüm Saç Renkleri

Regl iken denize veya havuza nasıl girilir?

Adetliyken(Regl) denize veya havuza girmek kadınların akıllarında büyük soru işaretlerine yol açar. Acaba adetim kesilir mi, acaba mikrop kapar mıyım? Bu gibi soruları çevremizden de sıkça duyarız.

regl
Kaynak: @diyetyaninda

Regl iken havuza veya denize girebilir miyim?

Deniz suyu veya havuz suyu adetinizi durduran bir durum değildir. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Eğer adet pedleri ile denize girmek isterseniz bu durumda pedlerin içerisinde bulunan ve sıvıları emme özelliği olan pamuk doku deniz suyunu emerek şişme yapar. Bu durum hem kötü bir görüntüye yol açar hem de deniz suyunun kanama olan bölge ile birleşmesine yol açar. Bu durum ise bölgenin mikroplara açık olduğu bir dönem olan adet döneminde mikrop kapmanıza yol açar. Adet pedleri ile denize veya havuza girmeniz sağlığınız açısından tehlikelidir.

regl iken denize veya havuza nasıl girilir? 1
Kaynak: @kesifperisi

Regl iken denize veya havuza girmek imkansız değildir. Bunun en iyi yolu tampon kullanmaktır. Tampon su ile karşılaştığında şişer. Şişen tampon bölgeye deniz veya havuz suyunun geçmesini engeller. Bu sayede mikroplardan korur. Ancak tampon kullanmak bakire olanlar için tavsiye edilmemekle beraber doktorunuza danışmanızı öneririz. Adet döneminde denize veya havuza girmenin bir diğer yolu ise adet kabı kullanmaktan geçer. Henüz çok yaygın olmayan bu yöntem bölgeyi sudan koruyacağı için bu gibi durumlara kullanılabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et