Tüm Saç Renkleri

Rehber: Ev Hanımlarına Kredi Nasıl Sağlanır?

Hep ev içerisinde kalınması nedeniyle çocuk ve ailesiyle ilgilenen Ev hanımlarına krediimkanı bankalar tarafından sağlanmaktadır. Ev ekonomisine katkı sağlayan üretken ev kadınları özellikle son dönemlerde bankalar tarafından oldukça fazla destek vermektedir.

Bankalar aylık bir geliri olmayan kişilere kredi ve kredi kartı gibi bankacılık hizmetleri sunmazken ev hanımları adına bankalarda özel ürünler yer almaktadır.

Ev hanımları sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmazken kredi çekmek istiyorsa şartları karşılaması durumunda kredi kullanabilmektedir. Kredi kullanmak için ilk olarak yasal ya da idari takipte olmaması gerekmemektedir. Çekilen krediyi ödeyebileceğine dair kanıtlayan belgelerin bulunması dahilinde Kredilerin ödenebileceği kanıtlandığı takdirde kredilerin taksitlerinin aylık gelirin yarısını geçmemesi de bankanın aranan şartları arasında yer almaktadır.

rehber: ev hanımlarına kredi nasıl sağlanır? 1
Kadın Girişimciler ve Kredi desteklemesi

Eşlerin Yazılı Olarak Rızası

Kredi talepleri uzun vadeli olamayacağı gibi kredi çekerken bir ipotek görülmektedir. Ortak tapulu bir ipotekse Eşlerin yazılı olarak rızası banka tarafından istenmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken şart ise bu şartlar bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Aynı zamanda bankalar mobil bankacılık aracılığı ise başvurular e kredilerden herhangi bir evrak ya da başka bir belge olmadan şubelere girmeden internet aracılığı ile kredi başvuruları bu bankalardan gerçekleştirilebilmektedir.  Şartları karşılayabilen yani krediyi ödeyebileceklerini belgeleyebilen ev hanımları  kendi üzerine kayıtlı bir mülk ya da taşıt varsa kefil gösterebilen ev hanımları rahatlıkla kredi kullanma şansına sahip olabilmektedir.

Ev Hanımlarına Kredi Kullanma Şartları

Kredilerin onaylanması banka inisiyatifine bağlı olmasından dolayı her bankanın ev hanımlarına kredi paketlerinde şartlar farklılık gösterebilmektedir. Bu durumda Ev hanımlarına kredi kullanma şartları kısa bir analiz sonucu öğrenilebilmektedir. Bankalar arasında farklılık gösteren kredi şartları bazen sadece şartların biri yeterli gelebilirken bazı bankalar için tüm şartların sağlanması istenebilmektedir. Bu şartlar ise kredi borcunu ödeyebileceğini kanıtlayan belgelenir gelirlerin olması, herhangi bir yasal ve idari takibin bulunmaması gerekmektedir. Aynı zamanda kredi taksitlerinin aylık gelirinin yarısını geçmemesi gerekirken ipotek gösterilecek mal için eş rızasının yazılı olarak beyanı da gerekmektedir. Ülkemizde gelenek halini  alan ev hanımlarının birikim yatırım gibi konularda altın günü gibi ekonomiye katkı sağlamalarından dolayı son dönemlerde kadınların da ekonomi içerisinde söz sahibi olması ve desteklenmesi büyük işler yapabileceğini kanıtlamaktadır.

KOSGEB Kadın Girişimciliği

Kadınlarında son dönemler çalışma hayatında daha fazla yer alması dışarıda herhangi bir işte çalışmasa dahi ev içerisinde üretimde bulunması ya da girişim talebinde olması devletin kadınlara da destek vermesini etkilemektedir. Özellikle KOSGEB kadın girişimciliği tarafından desteklenmesinin geliştirilmesi gereken konularda olduğunun altını çizmesi kadınlara yönelik özel önem atfetmesi bankalarında ürün ve hizmetlerinde bu kıstası dikkate almasını sağlamaktadır. Kosgebten alınan desteklerde kadın girişimciler erkek girişimcilere oranla % 30 daha avantajlıdır. Kosgeb tarafından kayıt alınması halinde kurslara ve eğitimlere katılma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu durumda geri ödemesiz hibe kredinin yanı sıra avantajlı şartlarda farklı ölçekli kredi seçeneklerinden yararlanmak mümkündür.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımları da artık aynı erkekler gibi Ev hanımlarına kredi kartı alternatiflerinden yararlanmak mümkündür. Bu sayede bankalar tarafından kadınlara yönelik gerçekleştiren uygulamalardan yararlanma şansına sahip olunabilmektedir. Bankalar dışarıda çalışmayan bir geliri bulunmayan ev hanımlarının gereksinimlerini sağlamaları açısından düşük limitli kredi kartı vermektedir. Kredi çekme işlemlerinde olması üzerine ev hanımları kredi kartı ürünlerinden yararlanmak istemesi üzerine kredi notunun yüksek olması süreci kolaylaştırmaktadır. İlk zamanlar düşük limitli bir kart alarak sonra ise kart ödemeleri gününde yapılarak her ay borcun asgarisi değil tamamı ödenerek limit yükseltilebilmektedir.

KAYNAK: www.parafikir.com

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et