Tüm Saç Renkleri

Dikkat Dolandırılmayın: İnstagram Butikleri

Yıllardır Moda sektörünün içinde olan biri olarak size başımızdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.

Kız kardeşim benim haberim olmadan ( Sonrasında söylediğine göre kızacağımı düşündüğünden ) İnstamda rastladığı bir butik hesaptan bir Tulum satın almış.

dikkat dolandırılmayın: i̇nstagram butikleri 1

Satın almak istediği tulum şu arkadaşlar üstte eklediğim tulum. Fiyatı da 140 tl. Aras Kargo kapıda ödemeli olarak satın almış.

Maalesef çok büyük bir hata olarak ürünü açık kargı görevlisi kontrol etmeden ödemeyi yapmış. Kargo görevlisi gittikten sonra paketi açtığında fotoğraftaki ürünle gönderilen ürünün birbirinden çok farklı olduğunu görmüş.

Farklı Ürün Gönderiyorlar

Arkadaşlar ürün çok adi bir çin malı, kumaş o kadar kalitesiz ve kötü ki. Bununla kalsa iyi, ürün beğendiği ve satın aldığı üründen tamamen farklı. 140 tl’ye mal olan bu tulumun gönderdikleri ürün ile alakası yok. Gönderdikleri ürünü pazarda 5 tl’ye satsalar almazsınız.

Aras Kargo’da Dolandırıcılar ile ortak çalışanlar var

Aras Kargo İle Çalışıyorlar – Aras Kargo Mağduriyetiniz karşısında yardımcı olmuyor. Kız kardeşim farklı ürün gönderildiğini görünce kargo şubesine gidiyor. Bana yanlış ürün geldi hemen ürünü iade etmek istiyorum diyor.

Ancak görevliler yapılacak bir şey olmadığını ödemeyi iade edemeyeceklerini bu durumun istanbul şubesi ile ilgili olduğunu söylüyor.

İstanbul şubesini arıyoruz, satıcı olan kişinin vergi dairesini, fatura bilgilerini vergi kimlik numarasını istiyoruz ki maliyeye şikayet edelim. Ancak Aras kargo bu bilgileri bize veremiyor çünkü bu kişinin MALİYEDE KAYDI YOK… Kaçak çalışıyor

dikkat dolandırılmayın: i̇nstagram butikleri 2

Dolandırıcılar Fatura Vermiyor

Sahte kurduğu şirketin adı NİL KARGO
Aras Kargo çalıştığı bu dolandırıcıların şirket bilgilerini bize veremiyor.

Hatip Coşkun ( Dolandırıcının adı )

Kullandığı ve kapatılan instagram sayfası

@moda.deryam

Şikayet var da Nil kargo, Nil pike diye görünüyor. Şikayetleri inceleyebilirsiniz. Hatip Coşkun’un gönderdiği ve şikayet edilen bir başka ürün. Şikayet edilen kargo yine ARAS Kargo

İnstagram Butiklerinden Alışveriş Yapmayın

Arkadaşlar instagram’dan satış yapan kişilerin hiç biri kurumsal değil, vergi vermiyorlar, size fatura kesmiyorlar, kaçak çalışıyorlar, çoğunlukla yanlış ürün gönderiyorlar. 100 satıcıdan 90’ı dolandırıcı.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et