Tüm Saç Renkleri

Oceral Sprey Nedir, Nasıl Kullanılır?

Oceral Sprey  çoğunlukla doktorların ayak mantarları için hastalara yazdığı, sprey formunda bir ilaçtır. Vücudun farklı bölgelerindeki mantar enfeksiyonlarının  tedavisinde de etkilidir. 20 ml çözelti şeklinde satılmakta olan bu ilaç her eczanede rahatlıkla bulunabilen bir spreydir.

oceral sprey nedir

Oceral Sprey Nedir ?

Sadece ayaktaki mantar enfeksiyonları değil baş bölgesinde oluşan enfeksiyonlar için de kullanılabilir. Sprey saçkıran rahatsızlığına da iyi geldiği bilinmektedir. Kol ve bacaklarda, ellerde, kasık ve genital bölgelerde oluşan mantar enfeksiyonları, vücutta meydana gelen kahverengi lekeler ve döküntü ve pullanmaları da Oceral Sprey tedavi etmektedir. Diğer bir kullanım alanı ise tırnak mantarı ve ayak kokusudur.

Ne İşe Yarar?

Sprey başta ayak olmak üzere vücudun farklı bölgelerindeki mantarların tedavisi için kullanılır. Ayrıca, saçkıran hastalığına da iyi gelmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Sprey mantarın oluştuğu bölgeye uygulanır ve derinin spreyi emmesi beklenir.  Doktorunuz hangi sıklıkta kullanmanızı söylemişse o sıklıkta kullanmanız gerekmektedir. Doktorunuzun tavsiye ettiği dozdan fazla kullanmanız olumsuz etkilere sebep olabilir.

Etken Maddesi Nedir?

Sprey’in etken maddesi Oksinazol Nitrat denen maddedir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Sprey uygulanan bölgede yanma ve kızarıklık gibi yan etkiler meydana gelebilir. Kaşıntı ve soyulma yaşanabilir. Ayrıca nadiren baş dönmesi, nefes darlığı, göğüste sıkışma, boğazda şişlik, çarpıntı gibi yan etkiler görülebilir. Böyle durumlarda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Fiyatı Nedir?

Oceral spreyi piyasada 25 lira civarında bir fiyata bulmak mümkündür.

Muadili nedir?

Oceral Spreyin muadilleri Zolexol, Oxezole, Dermoksin gibi sprey ve krem formundaki ürünlerdir.

Kullanıcı yorumları

“Sadece kızarıklara iyi gelmiyor, acıyı da ağrıyı da bıçak gibi kesiyor resmen. Aslında genelde sprey yerine krem, merhem vs formlarda ürünler kullanırdım. Ancak, keşke daha önce haberim olsaymış. O kadar acıyı boş boşa çekmişim resmen. Fiyatının uygun olması da ayrı bir tercih sebebi tabii. Hani derler ya “fiyat-performans oranı” diye. İşte o oranı fazlasıyla olumlu olarak karşılıyor. Arkadaşlarıma, eşime dostuma da tavsiye ediyorum tabii. Buradan sizlere de tavsiye edeyim. Mutlaka bir deneyin.”

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Ayak mantarıma hangi kremi, hangi ilacı denediysem bir çözüme ulaşamamıştım. Ta ki Oceral spreyi deneyene kadar. Ayak mantarımdan dolayı doktorumun önerdiği sprey ilaçtır. Sabah akşam temiz ayağıma uygulayarak mantar probleminden tamamen kurtuldum. Parmak arasında yer alan mantarlarım da tamamen yok oldu. Kullanımı kolay, faydası büyük olduğu için mantar problemi yaşayan herkese tavsiye ederim.

Cevapla

Benimde ayaklarımda, parmak aralarımda yıllardır mantar oluyor . Yıllar önce bir hap ve dermo trosyd krem vermişti doktor. Kullandığım dönemde geçmişti. fakat daha sonra yine tekrarladı. Mantar bi kere oluşunca tamamen geçmiyor diye duymuştum. Ortamını bulunca hemen oluşuyor. Ben ince çorap giydiğimde denize gittiğimde mutlaka her yıl tekrarlıyor. Akçayda tatildeyken Oceral sprey görüp almıştım. Bence harika birşey. Parmak aralarına sürüyorum sanki gıdıklanıyormuş gibi hiisediyorsun. 10 dakika falan durup yıkıyorsun. Bi kaç gün böyle yapınca geçiyor kaşıntılar..

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et