Tüm Saç Renkleri

Lopermid Nedir, Ne İşe Yarar

LOPERMID; bağırsakların normalden daha hızlı çalıştığı dönemlerde bağırsak hareketlerini yavaşlatmak amacıyla kullanılmaktadır. Genel olarak hekimler tarafından irritabl huzursuz bağırsak sendromu bulunan hastalara reçete edilir.

Ne İşe Yarar?

Hızlı bir şekilde ishal kesme özelliğine sahip olmasından dolayı stres, heyecan veya bir gıdaya karşı intoleransı olduğunu bilmeden tüketen kişiler tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ilaç sayesinde bağırsak içeriğinin bağırsaktan geçme süresi uzatılır, günlük gaita (dışkı) miktarı azalır ve vücudun sıvı kaybetmesinin de önüne geçilir.

Nasıl Kullanılır?

Lopermid 12 yaşını doldurmuş çocuklar, yetişkin ve yaşlılar için tedaviye 2 tablet ile başlanır ve  sulu dışkılama sonrasında 1 tablet daha alınarak devam edilir ama günlük alacağınız tablet sayısı sekizi (8) geçmemeli. 24 saatlik ortalama doz 4 tablettir. Tablet ağız yoluyla sıvı yardımıyla birlikte yutulmalıdır. Kullanacak olduğunuz doz, yaşınıza ve hastalığınızın şiddetine göre hekiminiz tarafından değiştirilebilir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Bu ilacın yan etkilerini ishal durumunda görülen belirtiler sebebiyle anlamak kolay olmayabilir ancak aşağıdaki belirtileri görürseniz mutlaka ilacı kullanmayı bırakmalı ve hekiminizle kısa süre içerisinde iletişime geçmelisiniz.

  • Deri döküntüsü, deride kızarıklık, yutmayı ya da nefes almayı zorlaştıracak şekilde ağız ve boyun bölgesinin şişmiş olması ciddi bir yan etkidir ve size en yakın olan hastanenin acil bölümüne başvurmalısınız.
  • Karın ağrısı, şişkinlik.
  • Bulantı, kusma.
  • Yorgunluk hissi ve sersemlilik hali.
  • Bol sıvı tüketilmesine rağmen ağızda kuruluk.

Etkin Maddesi Nedir?

LOPERMID’in her bir tableti 2 mg loperamid HCI içermektedir. Daha önce içeriğinde loperamid HCI bulunan bir ilaca karşı duyarlılık yaşadıysanız ilaca başlamadan önce durumu hekiminizle konuşmalısınız.

Muadil İlaçlar Nedir?

Bu ilaç ile aynı faydaları sağlayan ilaçlara muadil ilaç denir. LOPERMID’in piyasa da iki muadili bulunmaktadır bunların adı:

  • HEPAZEC  ve REFIDEX’dir

Güncel Fiyatı

LOPERMID, Kasım 2020 itibariyle reçete karşılığında 3,89 TL’ye satılmaktadır. Reçetesiz  olarak ilacı almanız mümkün değildir.

Kullanıcı Yorumları

Baş ucu ilacım olur kendisi. Uzun bir yolculuk öncesinde, önemli bir görüşme ve buluşma öncesinde mutlaka kullandığım, tatillerde yanımdan asla ayırmam.

Ülseratif pankolit hastalığı olan kardeşimin tuvalete çıkma sayısını yarıya indiren müthiş bir ilaç.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et