implant
Tüm Saç Renkleri

Makyajı Temizlemeden Uyumanın 4 Şok Edici Zararı

Üşendiğiniz ya da 15 dakika zaman kaybı dediğiniz için makyajınızı temizlemeden mi yattınız? Kadınlar tarafından fazlasıyla yapılan bir hata. Bir makyajı temizlemek yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. O aslında kaybolacak dediğiniz 15 dakika size ne gibi zararlar verecek gelin birlikte bakalım.

Alerji:
Yüzünüze sürdüğünüz maddeler kimyasal olduğu için zaman içerisinde sizde alerjik tepkimelere yol açacak.

Akne ve Yaralar Ayrıca kapatıcı, allık gibi maddeler gözenekleri tıkayacağı için hava girmeyen yerlerde sivilceler ve yaralar oluşacaktır. Siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlar.

Kirpiklerin Dökülmesi Gözünüze sürdüğünüz rimel gibi şeyler kuruyacağı için, o çok değer verdiğiniz kirpikleriniz dökülecektir.

Kaşların Dökülmesi Kaşlarınıza sürdüğünüz kaş kalemi yine rimel gibi kuruyacağı için kaşlarınızda da dökülmeler görülecektir.

Ayrıca yüzünüzdeki kimyasallar akarak yattığınız yeri de kirletmiş olacaksınız.

Görüldüğü gibi birçok zararı bulunmaktadır. Özellikle de alerjik etkilere sebep olması sizin ileri yaşlarınızda da çok büyük probleme yol açacaktır. Bundan dolayı 15 dakika kaybedeceğim ya da üşeniyorum gibi düşüncelerden kurtulup, önce makyajınızı iyice temizleyip sonra uyumanızda fayda vardır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Bu faydalı bilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum ,ben çoğu zaman gece geç gelince veya normal zamanda üşendiğimden dolayı makyajimi çıkarmadan uyuyorum,sabahları yüzümü yıkayıp çıkarıyorum meğer ne kadar kötü bir şey yapıyor muşum. Gerçektende verdiğiniz bilgiler çok yararli ve faydali,bu saatten sonra asla makyajimi temizlemeden uyumicam

Cevapla

Sevgili Mira; paylaştığın değerli bilgiler için bizde sana teşekkür ediyoruz. Sevgiler…

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et