Tüm Saç Renkleri

Makyajı Temizlemeden Uyumanın 4 Şok Edici Zararı

Üşendiğiniz ya da 15 dakika zaman kaybı dediğiniz için makyajınızı temizlemeden mi yattınız? Kadınlar tarafından fazlasıyla yapılan bir hata. Bir makyajı temizlemek yaklaşık olarak 15 dakika sürmektedir. O aslında kaybolacak dediğiniz 15 dakika size ne gibi zararlar verecek gelin birlikte bakalım.

makyajı temizlemeden uyumanın 4 şok edici zararı 1

Alerji:
Yüzünüze sürdüğünüz maddeler kimyasal olduğu için zaman içerisinde sizde alerjik tepkimelere yol açacak.

Akne ve Yaralar Ayrıca kapatıcı, allık gibi maddeler gözenekleri tıkayacağı için hava girmeyen yerlerde sivilceler ve yaralar oluşacaktır. Siyah noktaların oluşmasına zemin hazırlar.

Kirpiklerin Dökülmesi Gözünüze sürdüğünüz rimel gibi şeyler kuruyacağı için, o çok değer verdiğiniz kirpikleriniz dökülecektir.

Kaşların Dökülmesi Kaşlarınıza sürdüğünüz kaş kalemi yine rimel gibi kuruyacağı için kaşlarınızda da dökülmeler görülecektir.

Ayrıca yüzünüzdeki kimyasallar akarak yattığınız yeri de kirletmiş olacaksınız.

Görüldüğü gibi birçok zararı bulunmaktadır. Özellikle de alerjik etkilere sebep olması sizin ileri yaşlarınızda da çok büyük probleme yol açacaktır. Bundan dolayı 15 dakika kaybedeceğim ya da üşeniyorum gibi düşüncelerden kurtulup, önce makyajınızı iyice temizleyip sonra uyumanızda fayda vardır.

İlgili Yazılar

5 yorum

Bu faydalı bilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum ,ben çoğu zaman gece geç gelince veya normal zamanda üşendiğimden dolayı makyajimi çıkarmadan uyuyorum,sabahları yüzümü yıkayıp çıkarıyorum meğer ne kadar kötü bir şey yapıyor muşum. Gerçektende verdiğiniz bilgiler çok yararli ve faydali,bu saatten sonra asla makyajimi temizlemeden uyumicam

Cevapla

Sevgili Mira; paylaştığın değerli bilgiler için bizde sana teşekkür ediyoruz. Sevgiler…

Cevapla

Sinem Hanım ben eskiden çok üşeniyordum makyaj temizlemeye. Ama bir süre sonra gerçekten de cildime ne kadar özen göstersem de oluşan siyah nokta ve aknelerin önüne geçemez olmuştum. İşim gereği de devamlı makyaj yaptığım için temizlemek zor geliyordu ama bu zararlarını kendi cildimde yaşadıktan sonra makyajımı her gece silmeye başladım ve yüzümde oluşan aknelerden kurtulmayı başardım.

Cevapla

Makyajımı hiç bir zaman temizlemezdim ve öyle uyurdum. Sabahları da perişan bir şekilde kalkardım. Ancak bu durum bir yerden sonra canımı sıkmaya başladı. Bende acaba bir zararı var mıdır diye araştırmaya başladım. Bir kaç siteye baktım ama güzel bilgiler bulamadım. Sonrasında bu siteyi ve bu yazıyı buldum. Gerçekten öğrenmek istediğimi tam anlamıyla anlatmışlar. Artık makyajımı silip öyle uyuyorum.

Cevapla
Belemir  -  21 Ocak 2021 / 15:26

Bu tip küçük detaylar insanın hayat kalitesini derinden etkiliyor. Makyajı temizlemeden uyumak sadece cilde zarar vermiyor, insan psikolojisini de tahrip ediyor. Sabah kalkıldığında o pişmanlık, güne berbat başlamama neden oluyor. Aynı şeyi diş fırçalama, diş ipi ve gargara üçlüsünü yapmadan uyuduğum zaman da yaşıyorum. En güzeli tembellik etmeden, 5-10 dakikalık mesai ile akşamları tüm bu kişisel temizlik işlerini bitirmek lazım. Sonrasında güzel bir duş ile yatağa zıplamak gerekiyor.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et