Tüm Saç Renkleri

Letdown Rinoplasti nedir? Ameliyatı nasıl Yapılır?

Letdown Rinoplasti kapalı koruyucu burun estetiği ameliyatı olarak son zamanlardaki en popüler burun estetiği operasyonu adıdır. Bu yöntem fransız cerrah Yves Saban tarafından geliştirilmiş ve dünya’da güvenli ve başarılı estetik operasyonların başında gelmektedir.

Aynı zamanda kapalı burun estetiği adı verilen bu yöntem klasik açık burun ameliyatına göre çok daha basit temeller üzerine oturtulmuştur. Açık burun ameliyatına göre çok daha acısız olması neticesinde insanlar tarafından daha çok tercih etmektedir.

Önemli: Burun estetiği ameliyatı ile ilgili diğer tüm haber ve bilgileri ilgili kategorideki konulardan ulaşabilirsiniz.

letdown rinoplasti nedir? ameliyatı nasıl yapılır? 1
Kaynak: guncelozturk.com

Avantajları

Önemli bir avantajı, operasyonunun çok çok kısa sürmesidir. Hekiminiz uygun görürse 1-2 gün içerisinde taburcu edilebilirsiniz.

 Diğer bir yandan operasyon sonrası iyileşme süreci de kısa sürmektedir.

Operasyon sonrasında, operasyon şekli fark etmeksizin morarmalar meydana gelebilir.

Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Diğer bir yandan operasyonu geçirdikten yaklaşık 7 gün sonra alçılarınız hekim kontrolünde ve hekim onayıyla çıkarılabilmektedir. Alçılar çıkarıldıktan sonra da 2 gün boyunca burun içi tampon takmak gerekir.

En çok merak edilen şeylerden biri de işlem esnasında acı seviyesidir.

 Öncelikle işlem narkoz altında yapılacağından dolayı acı duymanız mümkün değildir. Narkozun etkisi geçtikten sonra acı seviyeniz ise elbette ki normal burun ameliyatına göz çok daha az sancılı geçecektir.

 Bunun nedeni ise işlemin kapalı olarak gerçekleştirilmesinden kaynaklanmaktadır.

Daha çok kemerli burun vakalarında tercih edilen bir yöntemdir.

 Aynı zamanda burun ucunun etli olması durumlarında ve burunun kaldırılması istendiği durumlarda daha çok tercih edilmektedir.

Bu tekniğin diğer tekniklerden farkı ise burnun dış kısmında bulunan kemiğe ve kıkırdak yapısına değil de daha alt kademede bulunun yapılara müdahale edilmesidir.

Bu işlem sonunda burun hava yolu daralmaz. Ve herhangi bir hasar bırakmaz.

Letdown Rinoplasti nasıl yapılır?

İşlem öncesi burnunuzun 8 farklı açıdan fotoğrafı çekilir ve burnunuzun operasyondan sonraki hali size 3D simülasyon ile gösterilir.

 Böylelikle burun şeklinizin ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme sahip olacağını görebilirsiniz.

Diğer bir yandan ameliyata kıyasla kişi çok daha doğal bir görünüme de sahip olmaktadır.

Kapalı burun estetiği ile burun kemeriniz alınabilir.

Aynı zamanda burun ucundaki düşüklük düzeltilebilir. Ya da burun sırtındaki eğrilik orta hatta getirilebilir. Burun deliklerindeki asimetrik görüntü de düzeltilebilir.

Bu işlemlere ek olarak aynı seansta burun etleriniz de giderilebilir.

Operasyon sonrasında burnunuzun üzerinde iz kalmaz. Operasyon sırasında burun içlerine kesi atılır bu kesilere belirli cihazlarla girilerek burun törpülenir.

Bu kesileri kapatmak amacıyla eriyen dikişler kullanılır. Böylelikle operasyondan sonra dikişleri almaya gerek kalmaz.

Ve dikişler kendiliğinden kaybolur

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et