Tüm Saç Renkleri

Kolay Su Dalgası için 3 Farklı Saç Yapım Tekniği

Su dalgası saç modeli kadınların hayatının her anında kullanabildiği bir saç model olduğundan pek çok kadın kolay su dalgası saç nasıl yapılır sorusunu merak etmektedir. Her türlü ortama uyum sağlayabilen bu saç modeli kurtarıcı saç modeli olarak görülmektedir. Hem saça bakımlı görünümü verir hem de doğallığını ortaya çıkarır. Bu saç modelini de evde kolayca yapabilmek mümkündür.

photo-23-2

Su Dalgası Nasıl Yapılır?

İlk olarak saç ısıya maruz kalacağı için koruyucu bir krem bulunuyorsa koruyucu krem saça yedirilmelidir. Hem bu sayede daha kolay şekil alacaktır. Ancak kremin olması şart değildir. Sonrasında saç istenilen yöne ayırılarak taranır.

dsc_0576

Saçı dalgalandırmaya alttan başlamak iyi olacaktır. Bu sayede daha hızlı bitirebilirsiniz ve saç daha az karışır. Üstteki saçlar tutturulduktan sonrasında maşa ile saçlar ince ince alınarak dıştan içe doğru sarılmalıdır.

10 saniye bekledikten sonra maşa açılır. Tüm saça uygulandıktan sonra doğal durması adına eliniz ile düzeltmeler yapmanız oldukça önemlidir. Bu aşamadan sonra parmaklarınızla maşaları açın. Sonrasında isteğe bağlı olarak saçınızı sabitleyebilirsiniz. Bu şekilde hem doğal bir görünüm elde edecek hem de dalgalı saçlara sahip olacaksınız

dsc_0575

Düz saçlardan sıkılanlar için çok basit su dalgası yapma yöntemini resimli olarak sizlerle paylaşmak istiyorum saçlarınıza çok kısa bir sürede düzleştirici yardımıyla su dalgası şeklini verebilrsiniz. Tek yapmanız gereken saçlarını ikiye ayırıp tutamları ayrı ayrı kıvırarak üzerinden düzleştiriciyi geçirmek. Ve sonuç: doğal dalgalı saçlar.

Maşa İle Su Dalgası Nasıl Yapılır?

Genç görünmek isteyenlerin modeli olan su dalgalı saç modeli için tek ihtiyacınız olan şey bir maşa. Eğer evinizde sık sık kullandığınız bir maşanız varsa geniş su dalgaları yaparak harika bir saç modeli hazırlayabilirsiniz. Maşa ile su dalgası yapımı için öncelikle saçlarınızı temizlemeniz gerekiyor. Ayrıca saçlarınızı düzleştirmenizde yapmanız gereken ikinci bir adım.

kolay su dalgası için 3 farklı saç yapım tekniği 1
  1. Saçlarınızı temizledikten sonra saç uçlarınıza saç bakım yağları kullanabilirsiniz. Bu sayede daha parlak ve daha canlı saçlar elde etmiş olursunuz.
  2. Su dalgası yapmak için saçlarınızı tutamlara ayırmalısınız.
  3. Maşa ile su dalgası yapmak için maşaya mümkün olduğunca geniş bir şekilde saçlarınızı sarmalısınız. Bukle bukle olması için sık sarılan saçları dalga olması için geniş sarmanız yeterli olacaktır.
  4. Saçlarınızda geniş dalga görünümlü bukleler oluştuğunda bir sabitleyici ile dalgalarınızı sabitleyebilirsiniz.
  5. Eğer hafif dalgalar istiyorsanız saçlarınızı örün. Örgünün içerisinden saç düzleştiricinizle bir süre ısı uygulayın.
  6. Saçlarınızı açtığınızda minik su dalgaları elde etmiş olacaksınız.

Wag Maşa ile Doğal Su Dalgası 

Wag Maşa diğer maşalara göre biraz daha fazla koku bırakan ve saçı yakabilen bir saç maşası. Bu nedenle çok sık yapmamanızı öneriyoruz. Ancak en kolay ve hızlı yöntemler yine profesyonel uygulamalarda Wag Maşa kullanılmaktadır.

kolay su dalgası için 3 farklı saç yapım tekniği 3

10 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et