Tüm Saç Renkleri

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme Teknikleri 7 Farklı Uygulama

Doğru rimel sürme tekniği ile kirpiklerinizi daha gür,hacimli,ve uzun gösterebilirsiniz;

İki Kat Maskara : Rimeli kirpiklerinize sürdükten sonra kurumasını bekleyip tekrar sürmelisniz bu şekilde daha hacimli ve yoğun görünür.

Kirpiklere Pudra : Rimel sürmeden önce kirpiklerinize pudra sürerek rimeli daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

İki Farklı Renk Maskara : İki renkli olraka satılan beyaz ve siyah rimeller daha yoğun renk ve hacim verir.

Zig Zag Şekilde Sürün

Gözlerinizi Kırpın: Rimeli sürerken kirpiklerinizi aşağıya doğru kırparak rimel fırçasına baskı yapmanız daha iyi bir görünüm sağlar.

Kirpik Kıvırıcı: Rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcı kullanınız.

Kirpiklerin Aralarını Doldurun: Eyeliner yada göz kalemi ile kirpik diplerinizi boyarsanız kirpikleriniz daha sık ve yoğun görünür.

kirpik uzatma ve gürleştirme teknikleri 7 farklı uygulama 1

Gürleştirmek için Ttightlining Tekniği

Zayıf kirpiklerinizi, hatta hiç olmayan kirpiklerinizi güçlü, gür ve uzun gösterecek bilinen en iyi makyaj tekniklerinden birisi yabancıların (Ttightlining) dedikleri makyaj uygulamasıdır. Tıpkı kirpik lifting uygulaması gibi kirpiklerinizi güçlü gösterecek olsa da kalıcı bir makyaj uygulamasıdır.

Nasıl Uygulanır

Bu teknik Tightlining ile kirpikleri artırmak ve kirpiklerin daha gür görünmesini sağlamak için kirpikleri arasındaki alana göz kalemi kullanıyoruz ama bu işlemi resimde gördüğünüz gibi içten dışa doğru yapıyoruz. Bunun için bazı özel kremler de kullanılıyor. Kirpikleriniz böylece çok daha gür ve uzun görünecektir. Sizde daha alımlı ve güzel 🙂

kirpik uzatma ve gürleştirme teknikleri 7 farklı uygulama 2

Resimler ile Uygulama Anlatımıı

kirpik uzatma ve gürleştirme teknikleri 7 farklı uygulama 3

Video ile Ttightlining Uygulaması

Kaş ve kirpik uzatıcı 3 maske tarifleri

Annemin kaş ve kirpiklerini kirpik uzatıcı maskeler ile nasıl gürleştirdiğini, arttırdığını ve uzattığına şahit olduktan sonra aynı sorunu yaşayan biri olarak henüz 17 yaşımda bende annemden kalan bu tarifleri uygulamaya başladım. Haftada 2-3 kere uyguladığım bu kürün faydasını ise yaklaşık 6 ay sonra görmeye başladım. Şimdi sizlere bu maske tariflerini paylaşmak istiyorum.

Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Bir bardak kaynamış olan suya bir çay kaşığı ölçüsüyle Hint yağı ekliyoruz ve eklerken aynı zamanda da karıştırmaya devam ediyoruz. Yaklaşık 15 gram kakao yağı koyduktan sonra yumuşak bir kıvama gelinceye kadar karıştırıyoruz. Sonrasında bu kıvam akmış kremi kullanırken ılık olması için bekliyoruz. Kremimizi hazırladıktan hemen sonra önce kaşlarımıza sürüyoruz ama dikkat edecek bir şey var asla yedirmiyoruz. Hemen sonra ise gözlerimizi kapatıp, kirpiklerimizin dibine sürüyoruz. 5 dakika sonra kremin kalanını da sürebiliriz.

kaş ve kirpik uzatıcı maske
@browexpertzeynep

Hint Yağı İle Kirpik Uzatıcı Maske

İkinci tarifimizde de Hint yağını kullanacağız. Hint yağını ve bademimizi karıştırdıktan sonra iyice temizlenmiş bir rimel yardımıyla kirpiklerimize bu karışımı sürüyoruz. Kirpiklerimizden sonra pamuk yardımıyla kaşlarımıza ufak dokunuşlar uygulayarak 1 saat kadar bekleyin.

Sarımsak İle Kaş ve Kirpik Uzatıcı Maske Tarifi

Üçüncü tarifimizde bu sefer farklı olarak sarımsak kullanacağız. Yanına eşlik edecek olan ürün ise badem yağı olacak. Orta boy büyüklüğüne sahip sarımsağı kabuklarından ayırıyoruz. Temizlediğimiz bu sarımsakları bir kabın içinde iyice dövüyoruz. Bir çay bardağının içine badem yağını doldurup içine ezdiğimiz sarımsakları da koyup iyice karıştırıyoruz. Bu karışımımızı bir gün boyunca bekletiyoruz. Bunun sebebi badem yağı ile sarımsakların birbirlerine iyice harmanlanması ve karışması. Ertesi gün olduktan sonra bir küçük delikli süzgeç yardımıyla süzgeçten geçirdikten sonra uykudan hemen önce kaşlara ve kirpik diplerine uygulayabiliriz. Sarımsak kokusu aklınızda şüphe bırakabilir. Size küçük bir not; badem yağı sarımsağın kokusunu almaktadır.

Kirpiklerin Kıvrık Olması için 3 Kolay Yöntem

Makyaj yapmak bir kadını özgüvenli hissettirmenin iyi yoludur. Makyajın en önemli noktalarından biri de gözler ve kirpiklerdir. Özellikle de kirpiklerin kıvrık olması yapılan araştırmalarda da karşı cins için çekici bir unsur olmaktadır. Biz kadınlar için uzun ve kıvrık kirpikler de kadınlar için kendini iyi hissetme olanağıdır.

kirpik

Önemli: Doğru Rimel/Maskara Seçimi Nasıl Yapılır

Kirpikleri Kıvırmak için 3 Adım

Kirpiklerinizi kıvrıştırmadan önce mutlaka temiz ve ıslak olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Çünkü ıslak kirpik üzerinde makyaj yaptığınızda sağlıklı sonuçlar alamayacaksınız. Bukle yapmak için malzememizi kaşlarınızın arasına yerleştirin. Göz kapaklarınızı kırparak kirpiklerinizin malzemenin içine girmesine destek olun. Sonrasında göz derisine gelmeyecek şekilde malzemenizi yaklaştırın. Göz kapaklarınızı açık tutarak kıvırma için kullandığınız malzemeyi çok ağır hareketler ile kapatınız. Eğer hızlı yaparsanız işlemi acı çekebilirsiniz. Kapattıktan sonra birkaç saniye bekleyiniz. Ve bu işlemi istediğiniz hale gelene kadar uygulayınız.


Ayrıca rimel sürmenin de ustalık gerektiren halleri bulunmaktadır. Bunun sebebi rimel sürerken aşağıya ya da yukarıya bakmanız kirpiklerinizin durumunu çok değiştirmektedir. Bunun için fırçanızı yukarıya doğru kıvırdıktan sonra birkaç saniye bekleyin ve tekrar eski haline getirin. Bu işlemi yaklaşık 5 dakika uygulayın. Böylece tüm kirpiklerin aynı hizada olduğunu göreceksiniz. Bundan dolayı malzeme alırken rimelinizi de çok doğru seçmeniz gerekiyor. Yanlış bir seçim sizleri hayal kırıklığına uğratabilir. Sizin ne istediğiniz ve nasıl görünmek istediğiniz bu konuda çok önemli.

Uzun Kirpik Modası

Daha büyük gözler, ilgi çekici bakışlar elde etmenin yollarından biri belirgin kirpiklerdir. Maskara darbeleri ya da takma kirpikler ile daha hacimli kirpikler elde edebileceğiniz gibi birkaç makyaj hilesi ile belirgin kirpikler elde edebilirsiniz.

Hacim Veren Maskara

Belirgin kirpik modası için hacim veren maskaralar kullanabilirsiniz. Belirgin kirpik modası için hem hacim veren hem de kirpikleri olduğundan uzun gösteren özel ürünler seçebilirsiniz.

Takma Kirpik

Belirgin takma kirpik seçenekleri ile normalden daha hacimli ve gösterişli kirpikler elde edebilirsiniz.

Belirgin Kirpik Makyajı Nasıl Yapılır?

Kirpikleriniz için hacimli maskara kullanırken gözaltı kalemi olarak açık renk tonunda kalemler seçebilirsiniz. Buğulu göz makyajı yaparak da kirpiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. İnce bir eyeliner çekerek de belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

1 Yorum

Anlattıklarınızdan baya fayda gördüm kirpiklerimi nasıl daha gür gösteririm kirpiklerimi nasıl beslerim en güzel kirpik şeklini nasıl yakalarım hepsini sizin sayenizde öğrendim Gerçekten de bilgileriniz son derece mükembel tesekkürler

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et