Tüm Saç Renkleri

Kırık Fön ve Fön Nasıl Çekilir – Tekniğinin Anlatımı

Havalı ve hacimli saçlara kavuşmak adına fön çekmek istiyor olabilirsiniz. Ancak evde çektiğiniz fön kuafördeki fön işlemi gibi durmuyorsa fön çekme işleminin detaylarını öğrenmeniz gerekir.

  • Fön nasıl çekilir diyorsanız ve fönün etkili olması için öncelikle saçlarınızı iyice yıkayın. Saç uçlarınıza saç kremi kullanmanız ve besleyici serumlar kullanmanız kırılmaları önleyecektir.
  • Fön fırçanızı alın ve saçlarınızı tararken bir yandan da fön makinesini taradığınız kısımlara tutun. 
  • Fön fırçanızı ince ve ya kalın seçerek fönünüzü devam ettirebilirsiniz.
kirik_fon

Fön Saça Zarar Verir Mi?

Sık sık fön çekmenin saça zararları sayılmayacak kadar çoktur. Sürekli olarak sıcağa maruz kalan saçların üzerindeki keratin doku bir süre sonra zarar görmeye başlar. Dökülmelere neden olan bu durum bir süre sonra saçların parlak ve canlı kalmasını da engeller.    

Her Gün Fön Çekilir Mi?  

Her gün fön çekilebilir ancak bu durum saçların zarar görmesine neden olacağı için tercih edilmemelidir. Her gün fön çekmek isteyen kişilerin sıcaklığı düşürmesi ve fönü bu şekilde uygulaması zararı azaltacaktır.

Kırık Fön Nasıl Çekilir?

Bu video’da usta kuaförlerin saçlarınıza yapabildiği Kırık fön adı verilen bir zamanlar çok merak edilen ve populer olan bihterin kırık fönlü saçları gibi modelleri nasıl saça uyguladıklarını göreceksiniz. Bu uygulamayı tek başınıza yapmanız olanaksız o nedenle kuaföre gitmiyorsanız evde bir arkadaşınızın size yardım etmesi gerekli aksi taktirde kendi başınıza uygulamak için kırık fön aparatı satın almalısınız.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et