Tüm Saç Renkleri

İliadin Burun Spreyi Nedir? Kullananlar

İliadin grip, soğuk algınlığı, alerjik rinit ve daha birçok sebebe bağlı olarak meydana gelen burun ve sinüslerdeki  tıkanıklığın giderilmesini sağlayan sprey formunda bir bölgesel soğuk algınlığı ilacıdır.

İliadin Etken Maddesi

İliadin 10 ml içerisinde 5 mg oksimetazolin hidroklorür etken maddesi içermektedir. İlacın içerdiği oksimetazolin hidroklorür sinüslerdeki ve burun içerisindeki kan damarlarını daraltarak burun tıkanıklığının giderilmesini sağlayıcı etki gösterir. Aynı zamanda bu etken maddenin virüslerin etkisini zayıflatıp ortadan kaldırıcı (antiviral) ve yangı giderici etkileri olduğu da bildirilmiştir.

iliadin burun spreyi
iliadin burun Spreyi

İliadin Kullanım Alanları

İliadin sprey temel olarak grip ve soğuk algınlığı gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan burun ve sinüs tıkanıklığının giderilmesinde kullanılır. Bununla birlikte ilaç;

  • Saman nezlesi, alerjik rinit ve rinosinüzitlere bağlı burun tıkanıklığının giderilmesinde
  • Paranazal sinüs hastalıklarının tedavisinde
  • Orta kulak iltihaplarında nazofarinks mukozasında oluşan şişliklerin giderilmesinde 
  • Burun boşluklarının incelenmesini (rinoskopi) kolaylaştırmak

Kullanım Şekli: Doktorunuz reçetede başka şekilde belirtmediği sürece ilacı her burun deliğine 1 püskürtme olacak şekilde günde 2-3 kez uygulayınız. İlaç günde 3 defadan fazla uygulanmamalıdır.

Uyarı: İliadin sadece 6 yaşın üzerindeki çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Küçük çocuklarda ve bebeklerde kullanıma uygun değildir.

Muadil İlaçlar

Burazin Sprey, Oksinazal Sprey, Oxynaz Sprey, Rhinfant Sprey, Rinidin Sprey

Yan Etkiler

İliadin kullanımına bağlı yaygın olarak görülen yan etkiler burun mukozası, ağız ve boğazda yanma veya kuruluk şeklinde sayılabilir. Bununla birlikte bazı hastalarda hassasiyete bağlı aksırma görülebilir. İlacın yaygın olmayan yan etkileri ise baş ağrısı, uykusuzluk, yorgunluk, sersemlik hissi, uyku hali, endişe, huzursuzluk, bulantı, deri döküntüsü, görme bozukluğu, halüsinasyon, kan basıncında yükselme, nabızda hızlanma, çarpıntı ve alerji (yüz ve boğazda şişme, döküntü, kaşıntı gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları) olarak raporlanmıştır. Bu gibi istenmeyen etkileri fark etmeniz durumunda en yakın hastanenin acil servisine başvurunuz.

Fiyat

İliadin %0.05 10 ml sprey 2020 güncel satış fiyatı 11.38 TL’dir.

Kullananlar ve yorumları

her ne kadar doktorlar bazen tuzlu suyun da aynı görevi gördüğünü söylesede kesinlikle burun tıkanıklığında nefes almanızı sağlayan püskürtmeli burun damlası.

maximum 5 gün kullanilmasi gereken burun damlası , uzun süre kullanılması bağımlılık yaratır.

Kesinlikle aşırı derecede bağımlılık yapan , günde 2 defa kullandıran ki yaklaşık 6 senedir kullanıyorum , bırakmaya çalıştığınızda burun damarlarınızı şişirip durduramayacak derecede kanatan , zararlı bişi … kimseye tavsiye etmiyorum . gidin mentollü veya normal otrivine kullanın

https://eksisozluk.com/iliadin–359301

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et