Tüm Saç Renkleri

Meme küçültme ameliyatı sağlık ve yaşam kalitesini artırıyor

Ohio Devlet Üniversitesi Wexner Medical Center’da yapılan bir araştırma, meme küçültme ameliyatlarının sağlık ve yaşam kalitesinde ölçülebilir bir iyileşme sağladığını ortaya koydu.

Estetik Cerrah Op. Dr. Alper Mete Uğurlu, kadınları yakından ilgilendiren araştırmanın detayları hakkında şu bilgileri verdi:

“Bu çalışma meme plastik cerrahi işlemleri arasında en sık uygulananlardan biri olan meme küçültmenin yararlarını değerlendirmek ve onaylamak için yapılmıştır.

meme küçültme ameliyatı sağlık ve yaşam kalitesini artırıyor 1

Meme küçültme işlemi yaptıran 49 hastadan yüzde 78’i isim vermeden araştırma anketini ameliyattan önce ve sonra doldurmuştur. Meme küçültmeden sonra hastanın bildirdiği memnuniyet ve yaşam kalitesindeki değişiklikler değerlendirilmiştir.

Sonuçlar ankette değerlendirilen dört alanda, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası anket sonuçlarına bakıldığında önemli bir gelişme göstermektedir. Memelerin görünümü, psikososyal, fiziksel ve cinsel olarak daha iyi hissetme;  100 puan üzerinden değerlendirmede meme görünümü memnuniyeti, ameliyattan önce 20 iken, ameliyattan sonra 80’in üstünde olarak belirlenmiştir.

Psikososyal bakımdan iyi hissetme konusunda büyük bir farklılık görülmektedir: 43’ten 81’e yükselmiştir. Cinsel olarak iyi olma durumu 40’tan 78’ yükselmiştir. Fiziksel olarak iyi olma durumu 43’ten 81’e yükselmiştir. Önceki çalışmalarda bildirildiği gibi sırt, boyun ve omuzlardaki ağrılarda rahatlama yaşanmaktadır.

İlginizi çekebilir : Meme ucu estetiği

Meme görünümünden memnuniyet, tüm diğer sonuçlardaki memnuniyet ile güçlü bir şekilde ilişkilidir. Meme küçültmeye ek olarak meme küçültme rahat uyuma ve egzersiz yapabilme durumlarını da olumlu yönde etkilemektedir.

Bu iyileşmeler, tüm yaşam kalitesinde artışa yol açmaktadır.”

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et