Tüm Saç Renkleri

Akrilik Tırnak Nedir? Nasıl Yapılır?

Akrilik tırnak aslında hepimizin daha önce adını duymuş olduğu protez tırnak uygulamalarından biri. Akrilik, jel ve dippig olmak üzere üç farklı teknikle uygulanan protez tırnak, tırnakları deformasyona uğramış olan kişiler için tam bir kurtarıcıdır. Tabii sadece onlar için değil. Eğer tırnaklarınızı uzatmak istiyorsanız fakat tırnak yapınız buna müsaade etmiyorsa, protez tırnaklar yine imdadınıza yetişiyor. Şimdi gelin, nasıl uygulandığına kısaca göz atalım.

Akrilik tırnak nedir?

En basit şekilde ifade etmek gerekirse, akrilik tırnaklar, bir hamur bloğu halinde birleştirilen, bir fırça ile tırnaklarınızı şekillendirilen ve ardından havada kurutulan toz ve sıvı monomer karışımıdır. Kişinin tercihine göre renk ve çeşitlere sahip bir tür protez tırnaktır diyebiliriz.

Bu tırnakları istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz, ancak bu tırnaklar  konusunda uygun şekilde eğitilmiş ve deneyimli birine gittiğinizden emin olun. Manikürcünüzün yeteneğinin seviyesi dışında bir dezavantajı yoktur. Ve tabii, çok fazla bakım gerektirmesi de ayrı bir konu. Onlara iyi bakmazsanız dilediğiniz sonuçları görmek pek de mümkün olmayabilir.

Çıkarması da zor değildir. Akrilik tırnaklar rahatça  çıkarılacak kadar yumuşak olana kadar her tırnağı  asetona batırarak çıkarılmalıdır. Düzgün bakım yapıldığı takdirde doğal tırnaklarınıza da asla zarar vermez. Parlatıcı veya ojeler kullanmak da bu tırnaklar için herhangi bir sorun teşkil etmez.

Bazı hanımlar bunu kendileri bizzat uygulamayı tercih etse de bunu bir uzmanın yapmasının daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Her zaman dediğimiz gibi, konu ne olursa olsun önce sağlık.

Akrilik Tırnak Nasıl Uygulanır?

 • Tırnağın mevcut dokusunun muhafaza edilmesi ve herhangi bir şekilde mikrop kapmasını önlemek amacıyla kullanılacak tüm ekipmanlar dezenfekte edilir.
 • Yine kişinin kendi tırnağının zarar görmesini önlemek amacıyla koruyucu nitelikte losyon ve çeşitli besleyici likit ürünlerden sürülür.
 • Elektrikli bir törpü yardımıyla tırnak yüzeyi ve tırnakla birleşme noktası törpülenerek, pürüzsüz bir katman elde edilir.
 • Ardından akrilik kullanılarak elde edilen karışım tırnak yüzeyine uygulanır.
 • Sürülen bu karışım hava ile teması dâhilinde kurur.
 • Ardından doğal tırnak boyu ile uyumlu düzeye gelecek ölçüde yeniden törpülenir.
 • Asimetriler düzeltilip, boyutlar eşitlendikten sonra koruyucu jel uygulanır.
akrilik tırnak
Akrilik Tırnak Kaynak: instagram

Uygulanan bu protez tırnaklar kullanıma bağlı olarak oldukça uzun ömürlüdürler. Bu tırnaklara dilerseniz oje sürüp, çıkartabilirsiniz.

Önemli: Tırnaklarınızı yenilemek ya da çıkartmak istiyorsanız, bu konuda uzman bir merkezden destek almalısınız. Çünkü bu tip tırnaklar özel yöntemlerle çıkarılmaktadır. Aksi halde, tırnaklarınızda büyük bir tahribata yol açabilirsiniz.

Akrilik tırnak için gereken malzemeler:

 • Plastik tırnak ucu
 • Tırnak yapıştırıcı
 • Tırnak makası ve törpü
 • Likit akrilik
 • Toz akrilik
 • Kütikül yağı
 • Akrilik tırnak fırçası
 • Tırnak temizleyici
akrilik tırnak nedir? nasıl yapılır? 1
akrilik tırnak nedir? nasıl yapılır? 2
akrilik tırnak nedir? nasıl yapılır? 3
akrilik tırnak nedir? nasıl yapılır? 4

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

2 yorum

[…] tırnakları zayıflatabilir. Bunun dışında Jel Tırnak uygulaması, Protez tırnak ( Akrilik tırnak ) uygulamaları da eğer doğru şekilde uygulanmaz ve özellikle protez çıkartılma işleminin […]

Cevapla

[…] Akrilik tırnak uygulaması […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et