Tüm Saç Renkleri

Bentonit Kil Nedir? Maske için Tarif ve Faydaları

   Doğanın mucizelerinden biri olan kil doğada birçok çeşitte ve renkte bulunur. Bu kil çeşitlerinden biri olan Bentonit kil ise hem ağız yoluyla alınabilmesi hem de cilde sürülerek uygulanabilmesi ile farklı yollarla birçok sistem üzerinde fayda sağlamaktadır.

betonit kil

Bentonit Kil Faydaları Nelerdir?

  • Ağız yoluyla kullanıldığı zaman mide rahatsızlıklarını azaltma etkisi vardır.
  • Cilde maskesi uygulandığı zaman akne problemleri, deri tıkanıklıkları, cildin yağ dengesinin bozulması gibi sorunlarda inanılmaz etkiler yaratarak bu sorunların giderilmesine yardımcı olur.
  • İçeriği tamamen doğal olduğu için çocuklarda dahi güvenilir bir şekilde diş temizliğinde kullanılabilir.
  • Küvette suyun içine karıştırarak kullanıldığında vücudu temizler ve birçok kimyasal üründen daha iyi şekilde cildi yeniler.
  • Özellikle salgın hastalıklarda bağışıklığı güçlendirmeye katkı sağlar.
  • Güneş lekesi, sivilce lekesi gibi ciltte meydana gelmiş hasarların yok olmasına yardımcı olur.
  • Düzenli olarak saç bakımında kullanıldığı zaman saçlı derinin yenilenmesini, temizlenmesini ve bu şekilde sağlıklı saçların oluşmasını ayrıca saçların yumuşayıp kolay taranmasını sağlayarak mükemmel bir şekilde saç yapısını düzenler.
  • Uygun fiyatlı olmasından dolayı kolay ulaşılabilir ve devamlı kullanabileceğiniz bir ürün haline gelebilir.

Bentonit Kil’in Zararları Var Mıdır?

   Tıbbi olarak bilinen bir yan etkisi yoktur. Tamamen doğal olmasından dolayı hassas yapıdaki kişilerin dahi kullanabilmesine rağmen yine de bu tarz kişilerin doktor kontrolünde kullanmaya başlaması önerilir. Cilde maske olarak haftada birden fazla uygulanması cildin aşırı kurumasına neden olabilir bu yüzden dikkat edilmesi gerekir.

Bentonit Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

   Bentonit kil en çok yüz maskesi şekline kullanılmaktadır. Maske olarak kullanmak için su ile kil karıştırarak heterojen bir karışım elde edilir. Yüze bu maske sürüldükten sonra hassas ciltler için 5-10 dakika, normal ciltler içinse 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla tamamen temizlenmelidir. Bu şekilde haftada bir uygulama ile tertemiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kullananlar

   Bazı insanlar birçok kimyasal madde içeren ürünleri kullanarak cildine bakım yaptığını düşünse de aslında bakımdan çok zarar vermektedir. Bentonit kili düzenli olarak kullanan kişilerin hem cildindeki yağ oranı dengelenir hem de kurtulamadıkları siyah nokta gibi cildin kötü görünmesine sebep olan durumlardan kolaylıkla kurtulurlar.

bentonit kil
@sunaturale

Fiyatı Nedir?

   En doğal ve içeriğinde katkı maddesi olmayan Bentonit kili eczanelerden 50 gramını yaklaşık 50-60 TL gibi rakamlara bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et