Tüm Saç Renkleri

Dizi: Atiye Hakkında Her Şey

ATİYE…

Yeniden doğuşun ve ruhun dönüşümünün işlendiği bir Netflix Dizisi

Yayına girdiği andan itibaren liste başına oturan ve bir anda tüm televizyon kanallarının, gazetelerin ve sosyal medyanın konuştuğu, tek baş yapıt.

Oyuncularının göz dolduran profesyonelliği, dizinin çekildiği Göbeklitepe’nin, Nemrut’un mistik-esrarengiz coğrafyası…

dizi: atiye hakkında her şey 1
Dizi – Atiye

Şengül Boybaş’ın  ‘Dünyanın Uyanışı’ adlı kitabından esinlenerek senaryosu yazılan dizi, ruhunda taşıdığı mistik ve ruhani güçlerden habersiz ressam Atiye’yi (Beren Saat)  bir anda dizinin merkezine oturtuyor.

Netflix Türkiye’nin, ikinci orijinal  dizisi;

ATİYE…

“Bir Göbeklitepe romanı” olarak yeniden doğuşun ve ruhun dönüşümünün işlendiği, Fantastik bir hikaye …

Sırlar…

Gizem…

Heyecan

Aşk, İhanet,

Tarih

Geçmiş ve şimdiki zaman arasındaki bağlar…

Göbeklitepe’nin ve o coğrafyanın, Nemrut’un altındaki mağaraların sırrı.

Atiye…

İstanbul’dan Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan gizem, aşk ve heyecan dolu bir yolculuk….

Çünkü insanoğlunun hikâyesinin başladığı ve bittiği yerde Göbeklitepe’de; O’nun Atiye’nin  hikâyesi başlıyordu.

Atiye, sıra dışı kaderinin sırrına ulaşabilecek mi, yoksa bu sırrın içinde kaybolup gidecek mi?

Atiye izlemek için bir kaç alternatifin de olduğunu bu arada belirtmek isteriz.

Anneannesi Zühre’nin anlattıkları ve alnında yıldız olan geçmişten geldiği düşünülen Seher adlı kız (Aslında Atiye’nin teyzesi); Atiye’yi  hangi bilinmezlere çekecek?

Destansı hikayesi ile milyonlarca internet kullanıcısı tarafından izlenen Atiye dizisinin  ikinci sezonu 2020 yılı Eylül ayında yine Netflix’te yayına girecek.  Çekimleri yedekli giden Atiye’nin, 3. sezon çekimlerinin ise önümüzdeki aylarda, Coronavirüs sürecinin normalleşmesinin hemen ardından başlaması planlanıyor.

atiye
dizi: atiye hakkında her şey 3

ATİYE’NİN BİRİNCİ SEZON KONUSU;

Resim yapma yeteneği  olan Atiye, ressamdır. Ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmekte olan Atiye’nin hayatının bu monotonluğu, dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle tamamen değişir.  Göbeklitepe’de ve bölgede kazı çalışmaları yürüten arkeolog Erhan (Mehmet Günsür), Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Çünkü Erhan’ın mağarada keşfettiği sembolü, atiye çocukluğundan beri çizmektedir.

Atiye; duyduğu sesleri, gördüğü sahneleri, yaşadığı gizemli olayları sorgulamaya kendisine bambaşka bir kapı açan bu gizemli sürecin peşine  düşer ve antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Cesaretini toplar ve alnında yıldız olan gizemli rehberi kızın (teyzesi Seher) peşine düşer. Kız Atiye’yi gizemli bir mağaraya götürür. Atiye mağaradan gün yüzüne çıkmaya çalışırken, geçmişiyle hesaplaşır. Ve birinci sezonun son bölümü anlaşılması zor bir sahneyle sonlanır. Mağarada  mahsur kalan Atiye, bir anda toprakların arasından sıyrılarak Nemrut Dağı’nın tepesinden, gökyüzüne bakar… / atiye 1.sezon izle

***

Peki  Atiye, sıra dışı kaderinin sırrına ulaşabilecek mi, yoksa bu sırrın içinde kaybolup gidecek mi?

Atiye gerçekten senaryoda anlatıldığı gibi; geçmişle, bugün arasında bağ kurabilen sırlarla dolu, doğa üstü güçleri, mistik ruhu olan  bir kadın mı?

Yoksa bir şizofreni mi?

Arkeolog Erhan (Mehmet Günsür)  Göbeklitepe’de ve çevresinde yeni tarihi eserler mi bulacak, yoksa Göbeklitepe’nin  ve Nemrut’un gerçek yaşanmışlığını mı ortaya çıkaracak?

Atiye, Arkeolog Erhan’a mayasına işlenmiş şifrelerle, yol gösterebilecek mi?

Ve aşk…

Netflix’in Türkiye’deki Orijinal ve en çok izlenen Dizisi ‘Atiye’ yeni sezonda sizi oturduğunuz yerden fırlatacak, heyecandan dudaklarınızı ısırtacak.

Orijinal senaryosu, tarihe katkı sunan kurgu örgüsü ile Atiye, bu sezonda Netflix dizileri arasındaki en tepedeki tahta oturmaya kararlı. 

Birince Sezonda  dünya genelinde milyonlarca  internet kullanıcısı tarafından izlenen Atiye, İkinci sezonuyla ise; yine İnternette her kullanıcısına kendini izletmeyi hedefliyor…

Dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişen Atiye, mistik ve ruhani güçleri ile ikinci sezonda neler yaşayacak?

Nemrut’ta ki Antik tapınakta geçmişini aramaya karar veren Atiye, her yeni bölümde gizem perdesini biraz daha  aralayacak.

Atiye yeni sezonda, Göbeklitepe ve Nemrut’a uzanan bu hikaye ile; karşısına çıkan yeni olaylar ve dizinin kurgu örgüsünde geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her olayı sorgulamaya, keşfettikleriyle dönüşmeye devam edecek.  Özüne, geçmişine dönecek.

Atiye Keşifle dönüşüm arasındaki o iç içeliği çözmeye çalışırken,  dizinin görsel ve ses efektleri izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün başrolleri paylaştığı Atiye’de yeni sezonda yine; Ozan Karakterini Metin Akdülger, Cansu karakterini Melisa Şenolsun, Serap karakterini  Başak Köklükaya,  Zühre karakterini Meral Çetinkaya, Mustafa  karakterini Civan Canova, Serdar karakterini Tim Seyfi, Hena karakterini Hazal Türesan ve arkeolog Erhan’ın hocasını  ise Cezmi Baskın  canlandırıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda; Ozan Açıktan, Gönenç Uyanık oturuyor.

Muhteşem kurgu örgüsüyle seyirciyi ekran karşısında tutan Atiye’nin  Senaryosunu: Jason George ve  Nuran Evren Sit yazdı.

Dizinin Yapımcısı Onur Güvenatam, Alex Sutherland.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et