Tüm Saç Renkleri

Cildinize Zarar verebilir: Sivilceler İçin Diş Macunu Kullanmak

Ergenlik döneminde yeni gelişen sivilcelerime arko traş kremi kullanır ve kurumasını beklerdim. Sivilceler için diş macunu kullanmazdım ama diş macununu dudaklarımda çıkan uçukları kurutmak için kullanırdım. gariptir traş kremi de diş macunu da işe yarardı. Sonra diş macununu sivilcelerimde denedim. Ancak sivilcelerde hiç bir etkisinin olmadığını fark ettim. Üstelik diş macunu kullandıktan sonra cildim pürüz pürüz olup sürdüğüm bölge kurumaya başladı.

Günümüzde hala belli marka ve tipteki diş macunları da sivilcelerin kurutulması ve kötü görünümün giderilmesi için uygulanan yöntemlerden biri olarak hala kullanılmakta.

Piyasada nanelisinden misvaklısına kadar çeşitli aromalarla farklı türden diş macunları bulabilmek mümkün olurken, diş macunlarının sivilcelere uygulanması pek de tavsiye edilmemektedir. Bunun yerine klasik beyaz diş macunlarının sivilceler üzerindeki etkileri biraz daha fazla olabilir.


Sivilceler İçin Uygulanan Diş Macununun Zararları


Diş macunun sivilce gibi cilt sorunlarına faydalı olduğu gibi cilt üzerinde bazı zararları da bulunmaktadır. Ciltte kuruluğa neden olabileceğinden sivilce dışında herhangi bir noktaya uygulandığında ciltte kızarıklık, tahriş, deri dökülmesi gibi çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına yalnızca beyaz renkli, az florür içeren diş macunlarının tercih edilmesi ve sorunlu bölgeden başka bir noktaya uygulanmaması önerilmektedir.

Sivilceler İçin Diş Macunu Maskesi

Ciltte ortaya çıkan sivilcelerle mücadele konusunda uzun zamandır uygulanan en meşhur yöntemlerden biri de diş macunu olarak bilinmektedir. Sivilceler için diş macunu maskesi sayesinde birçok insan cilt sorunlarından ve sivilcelerinden kısa sürede kurtulabilmektedir. Daha çok karbonatlı diş macunu çeşitli enfeksiyon sorunları ve sivilcelerin kurutulmasını sağlarken, bu sayede cildin daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşması sağlanabilmektedir.

Sivilceler İçin Diş Macunu Kaç Dakika Uygulanmalıdır?

Kısa sürede sivilce sorununu çözmek isteyenler için ideal yöntemlerden biri olan diş macunu, oldukça dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Diş macununun uygulama süresi de ciltte farklı sorunlara yol açamamak adına önem teşkil etmektedir. Bu gibi cilt sorunlarında en etkili sonucu alabilmek adına diş macununun sivilceler üzerinde 2 saat boyunca bekletilmesi ya da geceden sürülüp sabaha kadar bekletilmesi gerekmektedir. Ancak hassas bir cilt yapısına sahip olanların yan etkilerle karşılaşmamak adına 15 dakika kadar bekletip cildini yıkaması gerekir.

Sivilceler İçin Diş Macunu Kullananlar

Günümüzde sivilceler için diş macunu kullananlar oldukça fazladır. Cilt problemleri yaşayanlar genellikle yüzdeki enfeksiyondan ve enfeksiyonlu sivilce görünümünden kısa süre içerisinde kurtulabilmek için diş macunu uygulaması yapmaktadır. Fakat her cilt tipi için uygun bir yöntem olmayan diş macunu yerine daha sağlıklı yöntemler kullanılması ya da bir uzmandan destek alınması da faydalı olacaktır.

İlgili Yazılar

2 yorum

Ben aslında hiç sivilcelerimden rahatsız olmadım. Herhalde fazla sivilcem olmadığı için çıkanlardan da rahatsız olmadım. Ama bu yöntemi ilk defa duydum. İlginç geldi. Şu an için sivilcem yok çıkınca deneyip etkili oluyor mu merak ettim. Tabi bu yazınızı görmeseydim sanırım doğru şekilde uygulamazdım. İyi ki varsınız. 🙂

Cevapla

Gerçekten bu uygulamayı aslında yeni duymadım bir ara arkadaşlarım falan söylüyordu ya sende kullansana diye ben pek araştırmamıştım ben umursadim işte hiç düzelir onunla falan diye işte bu yazıyı okuduktan sonra denedim ve gerçekten sivilcelerim 1 gün sonra sönmüşlerdi gerçekten inanamadım teşekkür ederim bu yazınız için

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et