Tüm Saç Renkleri

Concealer – Kapatıcı Nedir? Nasıl Uygulanır?

Concealer – Kapatıcı – kelime anlamı ve ürün bazlı baktığımızda “aydınlatma” anlamına gelmektedir. Ancak makyaj terimi olarak aydınlatma, highligter gibi parlaklık ya da ışıltı vermek manasına gelmiyor.

Bu ürünlerde temel amaç kapatıcılık.

Başlıca kullanım bölgesi de elbette ki göz altları. Yorgun, uykusuz ve sağlıksız olan gürünümü kamufle ederek natural ve profesyonel bir makyaj etkisi kazandırır. Aynı zamanda yüzünündeki sivilce gibi kötü sürprizleri kapatmanıza da olanak sağlayan kapatıcılar kusursuz ve fresh bir görünüm için de bize yardımcı oluyor.

concealer
@kimlittle0810 Kapatıcı Öncesi ve Sonrası Kullanım

Concealer Nasıl Uygulanır?

  • Makyaj pamuğuna biraz tonik damlat ve yüzünü derinlemesine temizle.
  • Ardından yüz temizleyicini kullanarak, yüzünü iyice yıka ve tamamen arındığından emin ol.
  • Başarılı bir makyaj, iyi nemlendirilmiş bir ciltten geçiyor; yüzüne nemlendiricini uygula ve birkaç dakika kadar bekle.
  • Cildin için en uygun fondöteni yüzüne eşit bir şekilde uygula ve dağıt. (Günlük makyajlarda fondöten kullanılmadan, direkt concealer da uygulanabilir.)
  • Ve şimdi elveda göz halkaları! Bir concealer fırçası ya da aplikatörü ile alt kirpiğinizin hemen aşağısından başlayarak ters bir üçgen şeklinde burun deliklerinizin bir parmak üstüne kadar sürün ve eşit şekilde dağıtın.
  • Sivilce gibi cilt lekesi ve kusurları için uygulamak istiyorsanız, yüzünüzün tamamına kullandığınız fırçadan farklı bir fırça kullanmanızı tavsiye ederiz. Bu konu cilt problemlerinizin, yüzünüzün tamamına yayılmaması açısından oldukça önemlidir.
  • Concealerınızı uyguladıktan sonra, kalıcılığını arttırmak ve göz çevresindeki çizgilere dolmasını engelleyebilmek için transparan bir sabitleme pudrası ile üzerinden geçmeyi unutmayın.

11 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et