Tüm Saç Renkleri

Halı Renkleri

Evinizin olmazsa olmaz parçalarından olan halıların bir çok deseni, rengi, stili, dokusu ve yapısı vardır. Dekorasyonlarınızın tamamlayıcı parçası ve evinizin sıcak görüntüsünü oluşturan halı renkleri en önemli esastır.

 Yanlış halı seçimi evinizin genel havası ne kadar iyi olursa olsun, bütün etkileyiciliğini kaybedebilir. Her mekanın ve alanın farklı halısı vardır, yaşadığınız ortama en uygun olan halıyı belirleyip uyumu yakalamalısınız.

 Nasıl ki yanlış halı seçimi kötü bir etki bırakıyorsa, doğru halı da bir o kadar ortamın enerjisini yükseltip, uyumu kavrama konusunda algıları olumlu düzeyde değiştirir.

 Halı Desenleri

halı renkleri

 Halılar pek çok desen ve tarzda imal ediliyor. Her zevke hitap eden ve birçok çeşidiyle her alanda kendine yer bulan halı her geçen gün yenilikçi fikirlerin elinden geçerek farklı boyutlar kazanıyor. Değişen fikirlerimiz ve zevklerimiz gibi halılarda ki işlenen desenler, desenlerin detayları da değişip her kesimden insana hitap ediyor.

 Eskiye oranla günümüzde halı desenleri çok çeşitlilik gösteriyor ve bu durum lehimize gibi görünse de bazen kararsızlığa sebebiyet verdiği için aleyhimiz doğrultusunda da ilerleyebiliyor.

 Halı Renkleri

halı renkleri 1

 ​​​​Halıların yansıttığı ifadeler, içerdiği desenler ve boyutları önemlidir. Halıların kullanışlı olması, tarzınızı yansıtması ortama kattığı havayı renklendirir. Bu sebepten ötürü halılarda kullanılan renkler dekorasyonun ön plana çıkması açısından çok büyük role sahiptir. Evinizin genel renk uyumuna göre halı rengi seçebilirsiniz ve ya zıt renkler kullanarak daha dikkat çekici etkiler yaratabilirsiniz.

 Halı Rengi Seçiminde Açık Renkler

 Halıları bulunduğu ortama göre farklı renk skalasında değerlendirebilirsiniz. Açık renkli halılar evinizi daha ferah ve geniş gösterme konusunda iyi bir fikir olabilir. Canlı, sıcak, sade ve samimi ortamlar için daha soft renkler tercih edebilirsiniz.

 Koyu Renkler

halı renkleri 2

 Koyu renkler genel algı olarak karamsarlık ve boğucu bir bakış açısı sunar. Bu bağlamda düşününce evin genel havasını daha sakin tutmak için kullanılan bütün eşya ve materyaller nispeten koyu renklerden uzak olmalıdır. Koyu renkler bunun yanında asaleti ve zarafeti de simgeler nitelikte olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Koyu renklerden oluşan dekorasyonlar için gri, füme, hardal gibi renklerden oluşan halılar tercih edilebilir.

 Gri rengin çok uyumlu bir havası vardır. Hem koyu hem de açık renklere yakışması da onu nadir bir renge dönüştürür. Kullanılan renk tonları açıkta olsa koyu da olsa gri halı uyumlu olacaktır. Çok klas ve kullanışlı bir renk olan griyi koyu tonlarda daha gösterişli hale getirmek, açık tonlarda ise bohem havayı tutturmak için kullanabilirsiniz. Dilediğiniz renkte halı çeşitlerimizi https://www.hali.net/ ten inceleyebilirsiniz.

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et