Tüm Saç Renkleri

Yüz Kremi Nedir?

El kreminden sonra dünya’da en çok kullanılan cilt bakım ürünlerinin başında yüz kremi geliyor.

Kadın ya da erkek hangi yaşta olursanız olsun dinç ve parlak bir cilde sahip olabilmeniz için, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamanız gerekir. Sabah ve akşamları cildinize uygun bir temizleme ürünüyle cildinizi temizlemeli, tonikle de desteklemeniz gerekir. Tüm bu işlemlerin ardından da cildinizi yüz kremi ile nemlendirerek, günlük cilt bakımınızı
tamamlayabilirsiniz.

Cildi Nemlendirmek Neden Önem Taşır?

Cilt yüzeyinde oluşan pek çok problemin temel nedeni nem yetersizliğidir. Neme doymuş bir cilde sahipseniz, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme de kavuşabilirsiniz. Yetersiz nem sonucunda ise kuruyan ciltte çatlak ve erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşılabilir. Bu nedenle cilt tipiniz her ne olursa olsun mutlaka düzenli olarak bir nemlendirici yüz kremi kullanmanız gerekir.

Cilt Tipine Özel Yüz Kremi Çeşitleri

Yüz kremleri karma, yağlı, kuru ve normal cilt tipleri için özel olarak üretilen yapılarıyla ihtiyaçlarınıza cevap verir. Özellikle kuru bir cilt yapısına sahipseniz düzenli olarak nemlendirici yüz kremleri kullanarak pullanma ya da dökülme gibi sorunlara veda edebilirsiniz. Cildinizin yüzeyinde oluşan hassasiyetlerin giderilmesinde de yardımcı olan
kremler, cildinizin rahatlayarak yumuşaklık kazanmasını sağlar.
Yağlı bir cilde sahip olan kişiler çoğunlukla nemlendiriciye ihtiyaç duymadıklarını düşünseler de bu yanlış bir düşüncedir. Cildin ihtiyaç duyduğu nem ile ciltte bulunun yağ birbirinden farklıdır. Eğer yağlı bir cilt yapısına sahipseniz sebum emici özelliğe sahip yüz kremlerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki fazla yağ emilerek dengeli bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yaşlanmayı Güzel Kılan Yüz Kremleri

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt de değişim içerisine girer. Hücrelerin yenilenme hızlarının düşmesi ve cildin esnekliğini kaybetmesi, zamanla kırışıklıkların ve sarkmaların gözlenmesine de neden olabilir. Yaşlanma karşıtı yüz kremleri, mevcut kırışıklıkların giderilmesinde rol oynarken yeni kırışıklıkların oluşmasını da engeller. Böylece çok daha genç ve canlı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.

Yüz Kremleriyle Cildi Korumanın Yolları

• Sabah ve akşamları cildinizi tam anlamıyla temizlemeden, cildinizi nemlendirmeyin.
• Hangi cilt türüne sahip olursanız olun cildinizi mutlaka nemlendirin. Özellikle yatmadan önce nemlendirmeniz, cildinizde kremin çok daha etkili olmasını sağlar.
• Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından cildinizi koruyabilmek için mutlaka güneş kremi kullanın.
• Sıcak, soğuk ve diğer hava koşullarında nemlendirici yüz kremleriyle cildinizi korumaya alın.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Belemir  -  21 Ocak 2021 / 15:19

Yüz kremi deyip geçmemek gerekiyor. Yüzümde uzun zamandır geçmeyen bir pul pul dökülme sorunu vardı. Çok fazla doğal ürün denememe rağmen geçmedi ancak bir arkadaşımın önerisi ile satın aldığım yüz kremi sayesinde, 4. günün sonunda etkisini görmeye başladım ve 2 hafta sonra 2 yıldır mücadele ettiğim sorunumu yendim. Bilimin gücünü hafife almamak gerekiyor.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et