Tüm Saç Renkleri

Asist Plus Nedir? Ne için Kullanılır?

Asist Plus solunum yollarında iltihaplanma, gribal enfeksiyon ve soğuk algınlığı gibi durumlarda oluşan balgamın yoğunluğunun azaltılmasını ve sulandırılarak atılmasını sağlayarak solunum fonksiyonlarının düzelmesine yardımcı olan mukolitik (mukus parçalayıcı) ilaçtır.

asist plus

Asist Plus Etken Maddesi

Etken maddesi her bir saşe ilaçta 600 mg asetilsistein‘dir. Asetilsistein, sistein adı verilen aminoasit türevi mukolitik bir ajandır ve balgam söktürücü etki gösterir. 

Asist Plus Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Asist temel olarak soğuk algınlığı, bronşit gibi hastalıklara bağlı solunum yollarında oluşan balgamın yumuşatılıp akıcı hale getirilerek öksürük yardımı ile atılmasını kolaylaştırmak amacı ile doktorlar tarafından reçete edilir. İlaç aynı zamanda antioksidan etkili bir etken madde olan asetilsistein içermesi dolayısıyla aşırı doz parasetamol alımı sonucu gelişen karaciğer yetmezliğini engellemek amacıyla da kullanılmaktadır.

Asist Plus Kullanım Şekli

İlacı doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece günde 1 veya 2 defa bir saşe olacak şekilde kullanabilirsiniz. İlacın bir saşesi yarım su bardağı su içerisinde çözdürülerek içilir. Tedavi süresi genellikle 4-5 gün kadar devam edebilir. 

Antibiyotik tedavisi gören hastalar ilacı antibiyotiği kullandıktan 2 saat önce veya sonra almalıdır. İlaç aç karnına ya da yiyeceklerle birlikte kullanılabilir.

Muadil İlaçlar

Asist plus muadili ilaçlar Acetylcystein, Act, Alles, Astein, Bronpax, Cinetix, Cisteil, Edasist, Expecdin, Exsistin, Extal, Extal Fort, Farmasist, Mentonex, Mentopin, Mucinac, Mucocure, Mucolator, Mucomax, Muconex, Muconex Fort, Mucoplus, Mucostop, Mukolatin, Mukozero, Nac, Nacosel, Oxxa, Sistecs, Traktus, Xpecto Plus şeklinde sıralanabilir.

Asist Plus Yan Etkileri

İlacın kullanımı sırasında raporlanan yaygın bir yan etki bildirilmemiştir. yan etkileri arasında seyrek görülen fakat daha ciddi durumlar ise alerjik reaksiyonlar (kaşıntı, kurdeşen, soluk almada güçlük, kan basıncının düşmesi, ciltte kızarıklık), bronşlarda daralma, mide bulantısı, ishal, kusma, midede yanma, ateş, kanama, şoka kadar ilerleyebilen aşırı duyarlılık reaksiyonları (döküntü, kaşıntı, terleme, baş dönmesi, dil, dudak ve soluk borusunda şişme, hava yolunda tıkanıklık, bulantı, kusma) şeklinde sayılabilir. Bu etkilerden herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz. 

Asist Plus Fiyat

30 saşe ilacın 2020 güncel satış fiyatı 29.06 TL’dir.

Diğer tüm ilaç, krem, vitamin ve takviye yazılarımız için ilgili kategorimize göz atabilirsiniz.

12 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et