Tüm Saç Renkleri

Arcalion Nedir? Muadili ve Kullanıcı Yorumları

Arcalion​ özellikle sınava hazırlananlar, yoğun iş hayatının stresi altında sıkışıp kalanlar, dinlense de kendini yorgun hissedenler ve hatta uyumaya vakit bulamayanlar tarafından adı sıkça duyulan ilaçtır. Peki bu sorunları yaşayan herkes bu ilacı kullanmalı mı? 

Arcalion Etkileri ve Kullanım Alanları 

Arcalion temel olarak kronik yorgunluk (asteni) tedavisinde reçete edilmektedir. Bunun yanı sıra kas hareketlerinin koordinasyonunu, uyanıklık halini ve dikkati artırır. Hafızayı güçlendirdiği ve bilgiyi tutma süresini uzattığı yapılan çalışmalarda tespit edilmiştir. 

arcalion nedir? muadili ve kullanıcı yorumları 1
Fotoğraf Kaynak: @arcalion

Arcalion Etken Maddesi 

Arcalion ilacınının her bir tableti 200 mg ​Sulbutiamin ​etken maddesi içerir. Bunun yanı sıra içerisinde glikoz, laktoz, sükroz gibi şeker yapı taşıları ve boyar maddeler bulunmaktadır. Sulbutiamin, 2 tiamin (Vitamin B1) molekülünden oluşmuş ve kan beyin bariyerini aşabilen sentetik bir maddedir. Beyne ulaşan Sulbutiamin’in sinir hücrelerinde yenilenmeyi uyardığı görülmüştür. 

Muadil İlaçlar 

Arcalion ile aynı etken maddeye sahip Enerion, Envitan gibi ilaçlar ülkemizde bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra Arcalion’a benzer etkiye sahip ilaçlar ise Anafranil, Gamal, Gamaflex’dir. 

arcalion nedir? muadili ve kullanıcı yorumları 2

Arcalion Yan Etkileri 

Arcalion tabletin çocuk ve ergenlerde kullanılabilirliği ile ilgili bilgi bulunmamaktadır. Gebelikte “C” kategorisinde olup zorunlu kalınmadığı müddetçe kullanılması önerilmez. Bunun dışında Arcalion ilacının yaygın olmayan bazı yan etkileri şu şekildedir: 

● Aşırı tutarsız davranışlar (ajitasyon) 

● Baş ağrısı 

● Titreme 

● Bulantı – Kusma 

● Etken veya yardımcı maddelere karşı alerji Günlük doz aşıldığında duygu uçuşmaları, aşırı keyiflilik hali (öfori) ve titreme görülebilir. Bu durumda doktorunuza başvurunuz. 

Fiyatı

Eczanelerde satılan Arcalion’un 2019 güncel fiyatı 43.70 tl.

Kullanıcı Yorumları

Odaklanma sıkıntısı,yorgunluk yaşadığım için hem çevremden hemde eczacının yoğun tavsiyesi üzerine başladım, 2 haftaya yakın kullandım ancak uyku düzenimi bozmak haricinde hiçbir etkisi olmadı.

https://eksisozluk.com/entry/96083652

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et