Tüm Saç Renkleri


diş beyazlatma yöntemleri

Betaserc Nedir? Kullananlar ve Muadilleri

Betaserc baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi durumların tedavisinde kullanılan antivertigo grubu ilaçtır. Vertigo hastalarında hayat kalitesinin arttırılmasında son derece önemlidir. Eczanelerden reçetesiz olarak alınabilen ilaç eczacı veya sağlık personelinin onayı olmadan kullanılmamalıdır. 

Betaserc Etken Maddesi

Konuda Yer Alan Başlıklar

Betaserc her bir tabletinde 24 mg betahistin hidroklorür etken maddesi içermektedir. İlaç içerisindeki etken madde sinir hücrelerindeki reseptörleri uyararak ve iç kulaktaki kan akımının artmasını sağlayarak semptomları ortadan kaldırır.

Betaserc nedir – Etkileri kullanıcı yorumları

Betaserc Kullanım Alanları

Betaserc baş dönmesi, bulantı, kusma, kulak çınlaması, işitme kaybı gibi belirtilerle seyreden Meniere hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır. İç kulakta basınç artışından dolayı denge merkezinin etkilenmesi sonucu ortaya Meniere hastalığı çıkmaktadır. Betaserc kan akımını düzenleyerek basıncı düşürür ve belirtileri ortadan kaldırır.

Kullanım Şekli: Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece ilacı sabah akşam birer tablet olacak şekilde bol su ile çiğnemeden yutunuz. İlaç mide sorunlarına yol açmaması adına yemeklerle birlikte alınabilir. Doktorunuz tedavinin seyrine göre doz ayarlaması yapacaktır. İlaç etkilerini birkaç hafta içerisinde gösterebileceği gibi bu süre ayları da bulabilir.

Uyarı: Betaserc feokromositoma hastalarında kullanılmaz. Bunun yanı sıra astım ve ülser hastaları ilacı doktor gözetiminde kullanabilir.

Muadil İlaçlar

Betaris, Moreserc, Tinserc, Vasoserc, Vertin, Vertiserc, Vestibo

Yan Etkiler

Betaserc kullanımına bağlı olarak en sık ortaya çıkan yan etkiler bulantı, hazımsızlık ve baş ağrısıdır. Bununla birlikte ilacın kusma, mide ağrısı, şişkinlik, gaz, alerjik reaksiyonlar (kaşıntılı döküntü, şişlik vb.) gibi yan etkileri de bildirilmiştir. 

Fiyat

Betaserc 24 mg 20 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 17.26 TL’dir.

Kullanlar

Özellikle Vertigo sorunu ve baş dönmeleri için kullandığım tablet. Kullandıktan sonra baş dönmelerimin önemli ölçüde azaldığını söyleyebilirim.

Özlem Ekinci

Vvertigo’nun can düşmanı. Ara ara yataktan kalkamayacak hale getiren vertigo ataklarımı düzenli kullanımla hafifleten geçiren canımın içi. Fakat vertigoya ek bulantı hissini arttırdığını söyleyebilirim dramamine ile birlikte müthiş bir takım olur kendisi. 

https://eksisozluk.com/betaserc–738405?p=3

Yazar Hakkında
Toplam 90 yazı
Dr. Durmuş Ö.
Dr. Durmuş Ö.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...
Şunlar da ilginizi çekebilir
Famodin Nedir? Muadili ve Yan Etkileri
Kadınlarda Yüz Tipi Belirleme Yöntemleri
Evde Pedikür Nasıl Yapılır?
Alexandrite Lazer nedir? Kimlere Uygulanır Güncel Fiyatları

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara